Ο Ολυμπιακός Β' έδωσε ένα ακόμη φιλικό ματς στον Ρέντη με τον Ηρόδοτο και νίκησε με 1-0 σε ματς που έπαιξαν οι Λαλά και Βρουσάι.

Ο Ολυμπιακός Β’ χρησιμοποίησε από την α’ ομάδα τους Λαλά, Λάιντνερ και Βρουσάι. Στο 21′ ο Λαλά έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Ντόι πήρε την κεφαλιά και τελευταία στιγμή αμυντικός των φιλοξενούμενων έδιωξε προτού η μπάλα περάσει τη γραμμή.

Πέντε λεπτά μετά, στο 26′, ο Ολυμπιακός Β’ άνοιξε το σκορ με εκτέλεση πέναλτι του Ιμπαγάσα. Η ομάδα της Κρήτης απείλησε στο 33′ με τετ α τετ του Φαλκάο, όμως ο Νίκας αντέδρασε σωστά και έδιωξε το πλασέ του αντιπάλου του.

ΘΥΡΑ 7: «Δεν υπάρχουν αρχηγοί αλλά Ολυμπιακοί – Αδέρφια είμαστε μαζί σας»

Στο δεύτερο ημίχρονο έγιναν αρκετές αλλαγές και από τις δύο ομάδες, με τον Ολυμπιακό Β’ να συνεχίζει να έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού. Στο 82′ ο Σαπουντζής απείλησε με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, με τον τερματοφύλακα του Ηροδότου όμως να διώχνει σε κόρνερ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β’ (Α. Ιμπαγάσα): Νίκας, Λαλά, Κινκουέ, Χρυσόπουλος, Λάιντνερ, Ντόι, Κεϊτά, Κωστή, Ιμπαγάσα, Βρουσάι, Βοΐλης, ενώ αγωνίστηκαν και οι Στουρνάρας, Νίκολιτς, Μασούρας, Κουτσίδης, Καλογερόπουλος, Μαυρουδής, Σαπουντζής, Συρμής, Μαρίνος, Καράκουτης και Α. Μπα.