Όλα καλά στο πρώτο ημίχρονο χθες, αλλά για να έρθει η πρόκριση την Πέμπτη θα χρειαστεί επί 90 λεπτά ο Ολυμπιακός να είναι διαβασμένος

Το ξεκίνημα ήταν κάτι παραπάνω από καλό. Εξαιρετικό! Ο Τικίνιο με την γκολάρα του έβαλε μπροστά τον Ολυμπιακό στο 16′. Με τον Θρύλο να διατηρεί αυτό το προβάδισμα μέχρι και το 61′.

Ο Πέδρο Μαρτίνς και οι συνεργάτες του είχαν «διαβάσει» πολύ καλά τον τρόπο παιχνιδιού της Αταλάντα. Αλλά στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός χρειαζόταν κάτι παραπάνω. Η ομάδα άρχισε να χάνει δυνάμεις, δέχθηκε δύο απανωτά γκολ σε δύο λεπτά (61′, 63′) και μοιραία ήρθε η ήττα (2-1).

Στο «Γ. Καραϊσκάκης» όμως, την ερχόμενη Πέμπτη (24/2, 19:45), δεν χωρούν λάθη. Για να έρθει η πρόκριση στους «16» πρέπει επί 90+ λεπτά ο Ολυμπιακός να είναι απόλυτα διαβασμένος και συγκεντρωμένος. Και μαζί με τη βοήθεια του 12ου παίκτη, του πύρινού μας κόσμου, όλα γίνονται!