Η ποιότητα του Σέρβου αστέρα του Ολυμπιακού, Φίλιπ Φιλίποβιτς μιλά σε παιχνίδια που η νίκη κρίνεται στην λεπτομέρεια.

Ο Ολυμπιακός, το βράδυ της Τρίτης, πανηγύρισε μια επάξια και μεγάλη νίκη στην πρεμιέρα του LEN Champions League. Επικράτησε επί της back to back πρωταθλήτριας Ευρώπης, Προ Ρέκο αποδεικνύοντας τη φετινή ανωτερότητα της ομάδας μας για την Ευρωπαϊκή διοργάνωση.

Οι «ερυθρόλευκοι» κέρδισαν με σκορ 9-7, μέσα σε ένα Παπαστράτειο… τρελοκομείο, ξεκινώντας με τον καλύτερο τρόπο τον θεσμό.

Ο Θρύλος ήταν απλά κυρίαρχος επί της Ιταλικής ομάδας, έκανε ολοκληρωτική εμφάνιση σε άμυνα και επίθεση, δείχνοντας έτσι με το «καλημέρα» τις διαθέσεις του.

Συγκλονιστικός ήταν ο μεγάλος αστέρας του Ολυμπιακού, Φίλιπ Φιλίποβιτς, ο οποίος ήταν πρώτος σκόρερ για τον Θρύλο με τρία γκολ! Ο ίδιος είχε μια συγκλονιστική εμφάνιση, ανάλογη του επιπέδου και του κομβικού της αναμέτρησης.

Φυσικά, τέτοιοι παίκτες κάνουν τη διαφορά σε αναμετρήσεις, όπου η λεπτομέρεια δίνει τη νίκη.