Με σκορ 3-0 ο Ολυμπιακός Κ19 επιβλήθηκε της Λαμίας στο Ρέντη για τη 15η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.

Οι παίκτες του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, φτάνοντας έτσι τους 18 βαθμούς σε 13 αγώνες.

Το σκορ για τους Πειραιώτες άνοιξε στο 15′ ο Κουτσίδης με τον Θρύλο να έρχεται ακόμα πιο κοντά στη νίκη στο πρώτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου, όταν ο Κουτσογούλας έγραψε το 2-0. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 90′ ο Κυρσανίδης.

Συλαϊδόπουλος: «Να γράψουμε ιστορία – Έχουμε μπροστά μας μία τεράστια πρόκληση»

Ολυμπιακός (Συλαϊδόπουλος): Παπαδούδης, Φρέρης, Νικόλης (74′ Γιαννούλης), Κουτσίδης, Ρέτσος, Κασέμι, Ιμπαγάσα (74′ Κυρσανίδης), Προκοπίου, Χαϊκάλης (74′ Άνθης), Κουτσογούλας (62′ Παπαδάκος), Πατήρας (62′ Συρμής).