Χωρίς βαθμό έμεινε απέναντι στον Παναθηναϊκό Κ17 ο Ολυμπιακός Κ17 που ηττήθηκε με 1-0 εκτός έδρας για την 7η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.

Οι ερυθρόλευκοι δέχθηκαν το μοναδικό τέρμα του αγώνα στο 6ο λεπτό από τον Ναλιτζή, με το σκορ να μην αλλάζει για τα υπόλοιπα λεπτά, παρότι χάθηκαν ευκαιρίες για την ομάδα μας.

Ο Ολυμπιακός βρίσκεται στην τρίτη θέση του Α’ ομίλου με 13 βαθμούς μετά από έξι αγώνες.

Ολυμπιακός (Μαυρογενίδης): Μακρής, Αρσενίδης, Σαββάκης, Κωστούλας, Φίλος, Σταράκης (76’ Μουζακίτης), Φανάρας (60’ Κακακιός), Πρεκατές (60’ Αλαφάκης), Μοίρας (76’ Μαυρόπουλος), Παπακανέλλος, Γατόπουλος (44’ Δρόσος).