Ο Ολυμπιακός Κ15 ήταν επιβλητικός και σαρωτικός, νικώντας με 6-1 την ομάδα της Παναχαϊκής για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ15.

Ο Ολυμπιακός Κ15 αντιμετώπισε εντός έδρας την Παναχαϊκή για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League Κ15.

Οι «ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν με το καλημέρα, κάνοντας το 1-0 στο πρώτο λεπτό με σουτ του Μαγλογιάννη. Μόλις μερικά λεπτά μετά, στο 7′ ο Λαζαρίδης σκόραρε μέσα από τη περιοχή για το 2-0. Η Παναχαϊκή κατάφερε να μειώσει σε 2-1 στο 17ο λεπτό με σουτ εκτός περιοχής. Στο 30′ ο Λαζαρίδης σημείωσε 2ο προσωπικό γκολ μετά από γύρισμα του Θεοχάρη για το 3-1.  Το 4-1 πέτυχε ο Ισμαήλος, με τους παίκτες του Τάσου Πάντου να μην σταματούν την δημιουργία φάσεων.

Αυτό θα πει ΣΕΒΑΣΜΟΣ: Αποθέωση από τους οπαδούς της Άστον Βίλα για τον κόσμο του Θρύλου! (pic)

Στο 56′ το 5-1 έγραψε με εκτέλεση πέναλτι ο Μωϋσιάδης και το τελικό 6-1 πέτυχε ο Γορανίτης με πλασέ μετά από κόρνερ του Διαμάντη.

Επόμενος αγώνας απέναντι στον Πανιώνιο εκτός έδρας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τ. Πάντος): Λαγουμτζής (54′ Γεωργίκος), Κωστής, Δαμαβολίτης, Φαρίνης, Μάρας (41′ Ισμαήλος), Μωϋσιάδης (57′ Γορανίτης), Μαγλογιάννης (54′ Γωργίου), Παναγόπουλος (41′ Διαμάντης), Σεφερλής, Καραμπιμπέρης, Τσαλαπατανάκης.

Παναχαϊκή (Δ. Κατριμπουζάς): Ανδρεόπουλος, Γασπαρινάτος, Αλεξοπούλος, Ανδρικόπουλος, Χριστοδουλόπουλος, Βιανέλλο, Σχινάς, Ναλμπάντης, Παπακωσταντίνου, Τσαλπατούρος, Ασπρούδη