Με 3-1 σκορ ο Ολυμπιακός Κ15 επιβλήθηκε του ΠΑΟΚ Κ15 για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ολυμπιακός Κ15: Ο Ολυμπιακός έπιασε με αυτόν τον τρόπο τους Θεσσαλονικείς στην πρώτη θέση της βαθμολογίας έχοντας 15 βαθμούς, με τον ΠΑΟΚ να έχει ματς λιγότερο.

Η ομάδα του Τάσου Πάντου προηγήθηκε με καταπληκτικό ανάποδο ψαλίδι του Κωστούλα που άνοιξε το σκορ στο 23’, ενώ μετά από επτά λεπτά ο σκόρερ έδωσε την ασίστ στον Δαρβίρα για το 2-0.

Συλαϊδόπουλος: «Να γράψουμε ιστορία – Έχουμε μπροστά μας μία τεράστια πρόκληση»

Ολυμπιακός Κ15

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο πρώτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου, ενώ o Ολυμπιακός έμεινε με παίκτη λιγότερο στο 55’ μετά από αποβολή του Γκόγκου με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε στο 72’ ο Δαρβίρας μετά από κλέψιμο της μπάλας.

Ολυμπιακός (Πάντος): Γεωργακόπουλος, Σκουρόπουλος, Γκόγκος, Σουλανιάκου, Καρκατσάλης, Καρακώστας , Οσάφι (70’ Κτενάς), Τζώρτζης (80’ Θεοδωρίδης), Κωστούλας (66’ Γιωτόπουλος), Δαρβίρας (73’ Φίλης), Ζουριδάκης.