Ο Ολυμπιακός Κ17 «σκόρπισε» την αντίστοιχη ομάδα της ΑΕΚ με 1-3 και πήρε μια μεγάλη νίκη στο πρωτάθλημα της Super League Κ17!

Σημαντική νίκη εκτός έδρας απέναντι στην ΑΕΚ πέτυχε ο Ολυμπιακός των Κ17 που επικράτησε με 1-3 για την 3η αγωνιστική της 2ης φάσης του πρωταθλήματος Super League Κ17.

Ο Ολυμπιακός αν και βρέθηκε να κυνηγάει στο σκορ στο 16ο λεπτό, έβγαλε αντίδραση και τελικά ανέτρεψε το παιχνίδι. Αρχικά στο 18′ ο Τζάμαλης με πλασέ μέσα από την περιοχή ισοφάρισε σε 1-1, ενώ στο 35′ ο ίδιος παίκτης μετά από ασίστ του Κτενά, νίκησε με λόμπα τον αντίπαλο τερματοφύλακα για το 1-2.

Ολυμπιακός Κ19: Μπάμπη Κωστούλα ήρθε η ώρα σου!

Η ομάδα του Δημήτρη Μαυρογενίδη συνέχιζε να πιέζει τους «κιτρινόμαυρους» και πριν το τέλος του ημιχρόνου στο 44′ έφτασε και σε τρίτο τέρμα με τον Μιχαηλίδη να μετουσιώνει σε γκολ την ασίστ του Τζάμαλη και να διαμορφώνει το τελικό 1-3.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να ανεβάσουν ρυθμό, όμως ο Ολυμπιακός δεν απειλήθηκε και έφυγε με τους 3 βαθμούς από την έδρα της ΑΕΚ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Δ. Μαυρογενίδης): Γεωργακόπουλος, Γιωτόπουλος (66′ Σκουρόπουλος), Φράγκος, Καρκατσάλης, Σουλανιάκου, Φίλης, Μιχαηλίδης (66′ Ζουριδάκης), Καρακώστας, Τζάμαλης (76′ Όσαφι), Βασιλακόπουλος (66′ Λάνα), Κτενάς (76′ Κωσταντόπουλος).