Υποβασταζόμενος αποχώρησε από τον αγώνα Λαμία - Ολυμπιακός ο Πεπ Μπιέλ μετά από μια σκληρή σύγκρουση με αντίπαλο παίχτη.

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε από τη Λαμία και είδε τον Πεπ Μπιέλ να τραυματίζεται έπειτα από μια σκληρή σύγκρουση που είχε με παίχτη των γηπεδούχων.

Η ομάδα της Φθιώτιδας κέρδισε με 1-0 τον Θρύλο με γκολ του Βικίντας Σλίβκα στο τέταρτο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, με τους ερυθρόλευκους να μη μπορούν να αντιδράσουν στη συνέχεια του παιχνιδιού και να βλέπουν τον Ισπανό επιθετικό να αποχωρεί υποβασταζόμενος στο 86′ αφήνοντας την ομάδα του με δέκα ποδοσφαιριστές στο γήπεδο καθώς ο Κάρλος Καρβαλιάλ είχε ολοκληρώσει ήδη τις αλλαγές που δικαιούνταν να κάνει.

Θύρα 7: «Μπράβο αδέρφια είστε πρωταθλητές»

Το μέγεθος του προβλήματος του Μπιέλ θα φανεί από τις εξετάσεις που θα κάνει στην επιστροφή των Πειραιωτών στη βάση τους και θα φανεί κατά πόσο θα χρειαστεί να μείνει εχτός αγωνιστικής δράσης.