Όσα είπε ο τεχνικός του Ολυμπιακού Β', Γιάννης Οκκάς μετά τον αγώνα στην Καλαμάτα για την 17η αγωνιστική της Super League 2.

Μετά το τέλος της εκτός έδρας αναμέτρησης του Ολυμπιακού B’ με την Καλαμάτα και την ήττα με 4-0, ο τεχνικός της ομάδας του Πειραιά, Γιάννης Οκκάς δήλωσε:

«Βρεθήκαμε στο ματς να χάνουμε 1-0 από μια στατική φάση μετά από μία δική μας ασυνεννοησία και ενώ ήταν ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο βάλαμε περισσότερη πίεση στο παιχνίδι μας για να μπορέσουμε να φτάσουμε στην ισοφάριση, αλλά δυστυχώς κόντρα στη ροή του αγώνα δεχτήκαμε το δεύτερο γκολ, το οποίο όμως θέλουμε να δούμε ξανά για να διαπιστώσουμε αν υπάρχει κάποια παράβαση και περίπτωση οφσάιντ, με αποτέλεσμα να μείνουμε πίσω με δύο γκολ και να μην έχουμε σωστή αντίδραση στη συνέχεια. Ρισκάραμε στο τέλος, αλλά δυστυχώς δεν καταφέραμε κάτι στον αγώνα».