Όλα όσα δήλωσε ο Γιάννης Οκκάς μετά την ισοπαλία του Ολυμπιακού Β' με τον Απόλλωνα Σμύρνης για το πρωτάθλημα της Super League 2.

Ισόπαλος ο Ολυμπιακός Β’ απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης με 0-0 για το πρωτάθλημα της Super League 2, με τον τεχνικό των «ερυθρόλευκων» Γιάννη Οκκά να τονίζει σε δήλωσή του μετά το τέλος της αναμέτρησης:

«Ήταν από τα πιο δύσκολα παιχνίδια που έχουμε δώσει μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα, παρόλα αυτά θεωρώ ότι ανταποκριθήκαμε στις απαιτήσεις του αγώνα. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε την μπάλα στα πόδια μας και δημιουργήσαμε κάποιες καλές ευκαιρίες όμως δε σκοράραμε.

Super League: Πρόβλημα με τις ημερομηνίες των play off

Στο δεύτερο ημίχρονο δώσαμε στον αντίπαλό μας τον χώρο ώστε να τον “χτυπήσουμε” με κάποια αντεπίθεση, είχαμε και πάλι την ευκαιρία μας όμως μείναμε στο 0-0.

Όπως είπα και πριν ήταν ένα ματς απέναντι σε έναν από τους πιο δύσκολους αντιπάλους του πρωταθλήματος. Εμείς συνεχίζουμε τη δουλειά και έχουμε μπροστά μας δύο συνεχόμενα ματς».