Αντέχετε τόσο... γέλιο; Δείτε τι έγινε χθες, ειδικά μετά το 25'

Αντέχετε τόσο… γέλιο; Δείτε τι έγινε χθες, ειδικά μετά το 25’! Ας τα πάρουμε με τη σειρά: Ο Ολυμπιακός πήγε για τελευταία φορά στη γραμμή των βολών στο 25:01’’, με τον Τζαμέλ ΜακΛιν να έχει 2/2 για το 47-40 υπέρ του Θρύλου. Από τότε, δηλαδή στα υπόλοιπα 14:59’’ του αγώνα, ο Ολυμπιακός δεν εκτέλεσε ούτε μία βολή! ΟΥΤΕ ΜΙΑ! Μάλλον θα έπαιζε τόσο… καλή και αποτελεσματική άμυνα ο Παναθηναϊκός. Σε αυτό το διάστημα, δηλαδή στα 14:59’’, ο Ολυμπιακός κέρδισε όλα κι όλα 5 φάουλ! 5 ΦΑΟΥΛ, εκ των οποίων το ένα στην 3η περίοδο και τα 4 στην 4η!

Θέλετε να δείτε και το απίστευτο στοιχείο; Προσπαθήστε να κρατηθείτε: Σε 14:59’’ ο Παναθηναϊκός έκανε 5 φάουλ. Ο Ολυμπιακός, αντίθετα, χρεώθηκε με 5 φάουλ μέσα σε διάστημα μικρότερο των 30 δευτερολέπτων!!! Για την ακρίβεια, του έδωσαν 5 φάουλ στην 4η περίοδο μέσα σε 28’’! Στο 32:39’’ έκανε φάουλ ο Γουίλτζερ, στο 32:50’’ ο Παπαπέτρου, στο 32:53’’ ο Στρέλνιεκς, στο 33:07’’ δύο φάουλ ο Μιλουτίνοφ!

Οπότε, πάμε πάλι για να το εμπεδώσουμε: Ο Παναθηναϊκός 5 φάουλ σε 14:59’’, ο Ολυμπιακός 5 φάουλ σε 28 δευτερόλεπτα! Τι δεν καταλαβαίνεις;

Αλλιώς, αν προτιμάτε, σε αυτά τα 15 λεπτά, οι Superfoods είχαν 5 φάουλ, έναντι 14 του Ολυμπιακού!