Ολοκλήρωσαν οι διεθνείς του Ολυμπιακού τις υποχρεώσεις τους με τις Εθνικές τους ομάδες..

Πραγματοποιήθηκαν και τα τελευταία ματς των διεθνών ποδοσφαιριστών του Ολυμπιακού με τις Εθνικές τους ομάδες. Το βράδυ της Τρίτης οι παίκτες των «ερυθρόλευκων» ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους και μέχρι την Πέμπτη πρόκειται να έχουν επιστρέψει άπαντες στο Ρέντη για να ενσωματωθούν στις προπονήσεις της ομάδας του Πειραιά.

Συγκεκριμένα, ο Μαντί Καμαρά αγωνίστηκε με την εθνική Γουινές κόντρα στη Ρουάντα, με τις δύο ομάδες να έρχοναι ισοπαλία με σκορ 1-1. Βαθμός ο οποίος δίνει ελπίδες στη Γουινέα για πρόκριση στο Κόπα Άφρικα. Ο ποδοσφαιριστής του Ολυμπιακού ήταν βασικό και έβγαλε όλο το 90λεπτο.

Ολυμπιακός – Μίλαν 3-0: Στην κορυφή της Ευρώπης οι νέοι του Θρύλου!

Από εκεί και πέρα βασικός ήταν και ο Γιασίν Μεριά στην αναμέτρηση της Τυνησίας με τον Νίγηρα και τη νίκη της Εθνικής του ομάδας με 2-1. Μάλιστα ο κεντρικός αμυντικός των «ερυθρόλευκων» πέρα από τα αμυντικά του καθήκοντα βοήθησε και στο επιθετικό κομμάτι της Τυνησίας, καθώς ουκ ολίγες φορές προωθήθηκε στις στημένες φάσεις και όχι μόνο.

Επίσης 90λεπτο «έβγαλε» και ο Παπέ Αμπού Σισέ στον αγώνα της Σενεγάλης επί του Σουδάν, με τη Σενεγάλη να παίρνει το τρίποντο με το νικηφόρο 1-0 στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του Κόπα Άφρικα.

Τέλος, ο Ομάρ Ελαμπντελαουί ήταν από τους καλύτερους σε απόδοση στον αγώνα της εθνικής Νορβηγίας επί της Βουλγαρίας με 1-0! Ο δεξιοπόδαρος αμυντικός των «ερυθρόλευκων» ήταν αυτός ο οποίος έβγαλε την ασίστ στο μοναδικό γκολ της Νορβηγίας, σε αγώνα για το Nations League.