Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα του μέσου του Θρύλου, που δέχθηκε δυνατό χτύπημα στα τελευταία λεπτά, επικράτησε με 2-1 της Σκωτίας...

Το αήττητο της Σκωτίας, σε επίσημα παιχνίδια, μετά από σχεδόν 2 χρόνια, έσπασε η Εθνική Ισραήλ του Μπίμπαρς Νάτχο.

Μπορεί το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα του διεθνή μέσου του Ολυμπιακού να βρέθηκε πίσω στο σκορ, ωστόσο κατάφερε να πραγματοποιήσει την ανατροπή και να πάρει σπουδαία εντός έδρας νίκη με 2-1.

FIFA και UEFA εξετάζουν την αποβολή των ομάδων από τις διεθνείς διοργανώσεις

Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους στο 25’ ο Τσάρλι,, σκορ που έμεινε μέχρι τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Ωστόσο, στην επανάληψη, η ομάδα του Νάτχο ανέβασε την απόδοσή της και κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1, χάρη στο τέρμα του Πέρετζ Ντορ στο 52’.

Η ανατροπή ολοκληρώθηκε στο 75’ με αυτογκόλ του Κίεραν. Έτσι, το Ισραήλ έφτασε τους τρεις βαθμούς στον όμιλό του, όσους έχει η Σκωτία και η Αλβανία.

Από την πλευρά του, ο άσος του Θρύλου, που ξεκίνησε στην αρχική ενδεκάδα του ομοσπονδιακού προπονητή του και ήταν αρχηγός, πραγματοποίησε καλή εμφάνιση. Και συνέβαλλε προκειμένου να διαμορφωθεί το τελικό σκορ.

Ωστόσο, στη λήξη του ματς στάθηκε άτυχος, καθώς δέχθηκε ένα χτύπημα, με αποτέλεσμα να φαίνεται ότι δεν πατάει καλά στον αγωνιστικό χώρο.