Στο κακό δεύτερο δεκάλεπτο του Ολυμπιακού στάθηκε ο Γιώργος Μπαρτζώκας στις δηλώσεις του, μετά την ήττα από την Μπασκόνια.

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε και από την Μπασκόνια στο ΣΕΦ με 75-74 στο τέλος μετά από νικητήριο σουτ του Κόντι Μίλερ-ΜακΙντάιρ και βρίσκεται στο 3-4 στην Ευρωλίγκα.

Μετά το παιχνίδι ο Γιώργος Μπαρτζώκας στις δηλώσεις του στάθηκε στο κακό δεύτερο δεκάλεπτο της ομάδας του, όπου δέχθηκε 30 πόντους και βρέθηκε πίσω στο σκορ με -18.

Επίσης αναφέρθηκε στα 3 λάθη των παικτών του στα κρίσιμα τελευταία λεπτά, στο μικρό ροτέισον λόγω των απουσιών των Σίκμα – ΜακΚίσικ και του ανέτοιμου Μιλουτίνοφ, αλλά και στο ρυθμό που επέτρεψε η ομάδα του στους Βάσκους σουτέρ, να βρουν από νωρίς.

Αναλυτικά τι είπε:

«Πληρώσαμε την κακή μας δεύτερη περίοδο. Έχουν σπουδαίους σουτέρ και τους αφήσαμε να βρουν ρυθμό. Κάναμε 3 λάθη στο τέλος. Εμείς έχουμε μικρό ροτέισον λόγω των τραυματισμών. Στο τέλος μπήκε το σουτ του ΜακΙντάιρ. Θέλω να τους συγχαρώ, όπως και τους παίκτες μου για την προσπάθεια τους».