Δείτε τα όσα δήλωσε ο Λορέντζο Μιτσέλι...

Ολυμπιακός: Το εισιτήριο για τους «8» του CEV Cup «σφράγισε» η ομάδα βόλεϊ Γυναικών του Θρύλου! Στη ρεβάνς των «16», στην Τσεχία, κόντρα στην Κράλοβο Μπρνο, ο Θρύλος ήθελε δύο σετ, τα οποία κέρδισε (1-2: 25-23, 23-25, 24-26) και πανηγύρισε, έτσι, την πρόκριση στις οκτώ καλύτερες ομάδες του θεσμού! Στη συνέχεια της ρεβάνς στο Μπρνο, οι «ερυθρόλευκες» ισοφαρίστηκαν (2-2: 25-22), όμως κέρδισαν το τάι μπρέικ (7-15) και έτσι, μετά την «καθαρή» νίκη (3-0) στο κλειστό του Ρέντη «Μ. Μερκούρη», στο πρώτο ματς των «16», πέρασαν με «δύο στα δύο» επί της τσεχικής ομάδας, στην προημιτελική φάση του CEV Cup.

Ο Ολυμπιακός προκρίθηκε στις οκτώ καλύτερες ομάδες του CEV Cup, ωστόσο με την ολοκλήρωση και της φάσης των πλέι οφ, θα «μπουν» στη διοργάνωση και οι τέσσερις καλύτεροι τρίτοι των ομίλων του Champions League.

Ολυμπιακός Βόλεϊ: Ποιοι μένουν, ποιοι φεύγουν – Το χτίσιμο του Θρύλου!

Δείτε τα όσα δήλωσε ο Λορέντζο Μιτσέλι:

«Καταλάβαμε, γιατί η Μπρνο νίκησε τον ΠΑΟΚ, όμως κάναμε πολύ καλή δουλειά σε τρία σετ και πετύχαμε αυτό που θέλαμε, την πρόκριση. Συγχαρητήρια, λοιπόν, σε όλες τις αθλήτριες μου, κάναμε το επόμενο βήμα στο CEV Cup. Τώρα, το αφήνουμε πίσω, θα έχουμε δύο ημέρες για να προετοιμαστούμε για τον μεγάλο αγώνα με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό».