Ο Ολυμπιακός, κατά το ξεκίνημα της χτεσινής αναμέτρησης στο ΣΕΦ με τη Μονακό, έκανε πολλά λάθη στο πρώτο ημίχρονο, κι ένα κάκιστο πρώτο δεκάλεπτο.

Ο Ολυμπιακός αγωνίστηκε χτες επί της Μονακό στο ΣΕΦ, σε ένα ματς επιπέδου Ευρωλίγκας. Κατά το ξεκίνημα του ματς, η ομάδα μπήκε νωθρά, με αποτέλεσμα οι «φιλοξενούμενοι» να επωφεληθούν από τα αρκετά λάθη των Πειραιωτών. Έγιναν πολλά λάθη, στα οποία στάθηκε και ο κόουτς Μπαρτζώκας στις δηλώσεις του.

Παρόλα αυτά, ο προπονητής τα εντόπισε και θα δουν το βίντεο του αγώνα όλοι μαζί, ώστε να τα διορθώσουν και να μπαίνουν πιο συγκεντρωμένοι στις αναμετρήσεις.

Bενζένκοφ: Πανικός στο Σακραμέντο μετά τις δηλώσεις του

Αν ο Ολυμπιακός θέλει να παρουσιάσει μια εντελώς διαφορετική εικόνα, και να δείξει πως… άλλαξε στην πράξη, επιβάλλεται να αποφύγει τέτοια δεκάλεπτα.

Η Μονακό με τη σειρά της, έκανε το «χρέος» της, ανεβάζοντας τη διαφορά σε διψήφια επίπεδα (7-18). Με τον Ολυμπιακό να καλείται από νωρίς να… μαζεύει τη διαφορά και να κυνηγά τη Γαλλική ομάδα.