Να συνεχίσουν με νίκες θέλουν οι ερυθρόλευκοι μέχρι το τέλος της σεζόν.

Ανεξάρτητα εάν ο Ολυμπιακός δεν έχει πλέον ουσιαστικούς στόχους στο πρωτάθλημα, υπό την έννοια ότι δεν κυνηγά κάτι συγκεκριμένο, οι «ερυθρόλευκοι» θέλουν μόνο νίκες ως το φινάλε της φετινής Super League. Κι αυτό είναι που έχουν θέσει ως προτεραιότητα. Φέτος, όμως, μετά από τις διακοπές λόγω των εθνικών ομάδων τα είχαν βρει… δύσκολα.

Χαρακτηριστικά είναι τα παραδείγματα και του Σεπτέμβρη και του Οκτώβρη και του Νοέμβρη του 2018. Τον Σεπτέμβρη οι «ερυθρόλευκοι» είχαν νικήσει 2-1 στο «Γ. Καραϊσκάκης» τον Αστέρα Τρίπολης, με το γκολ του Νάτχο στις καθυστερήσεις. Τον Οκτώβριο ήρθε η ήττα 1-0 από τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο, μετά από ένα τραγικό πρώτο ημίχρονο και ένα δεύτερο που η ομάδα «έτρεχε», αλλά δεν κατάφερε να γυρίσει το ματς.

Ο παίχτης «γουρλής» θα μείνει εκτός;

Αυτό το έκανε τον Νοέμβρη. Με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι. Νίκη 2-1 με ανατροπή στο δεύτερο 45λεπτο και «χρυσό» γκολ του Βούκοβιτς στις καθυστερήσεις. Αλλά το θέμα είναι πώς ο Ολυμπιακός τα είχε βρει δύσκολα. Κι αυτά πρέπει να αποτελέσουν μαθήματα για τώρα, καθώς ξανά ο Ατρόμητος είναι αντίπαλος. Αυτή τη φορά στο «Γ. Καραϊσκάκης», ξανά μετά από διακοπή του πρωταθλήματος.