Ο Ολυμπιακός θα πρέπει να είναι απόλυτα συγκεντρωμένος στη ρεβάνς με την Ντιναμό Κιέβου, έχοντας τον έλεγχο του αγώνα από το πρώτο λεπτό.

Απόλυτα συγκεντρωμένος από την αρχή μέχρι το τέλος του αγώνα θα πρέπει να είναι ο Ολυμπιακός στην Ουκρανία, προκειμένου να πανηγυρίσει την πρόκριση στους «16» του Europa League κόντρα στην Ντιναμό Κιέβου.

Οι Πειραιώτες έδειξαν στο πρώτο ματς, ότι διαθέτουν καλύτερη ομάδα, πήραν δύο φορές το προβάδισμα στο σκορ στην αναμέτρηση, ωστόσο, δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη, μένοντας στο ισόπαλο 2-2.

Μώραλης:«Είναι προφανές ότι πρόκειται για σενάριο επιστημονικής φαντασίας»

Η οπισθοχώρηση των «ερυθρόλευκων» δεν θα πρέπει να επαναληφθεί στο «Ολιμπίνσκι» με τους παίκτες του Πέδρο Μαρτίνς να πρέπει να είναι κυρίαρχοι στον αγωνιστικό χώρο και στα 90’ λεπτά της αναμέτρησης.

Άπαντες στην ομάδα γνωρίζουν πολύ καλά τη σημασία της αναμέτρησης και είναι αποφασισμένοι να παίξουν από το πρώτο λεπτό με το μαχαίρι στα… δόντια, ώστε να είναι εκείνοι που θα συνεχίσουν στην Ευρώπη.

Ο Θρύλος την… πάτησε στο «Γ. Καραϊσκάκης» και γι’ αυτό τον λόγο θα πρέπει να είναι πολύ πιο προσεκτικός στη ρεβάνς, έχοντας τον έλεγχο της αναμέτρησης στο μεγαλύτερο διάστημά της. Έδειξε ότι μπορεί να το καταφέρει, κάτι το οποίο αν συμβεί στο ματς της Πέμπτης (21/02) θα διεκδικήσει με μεγάλες πιθανότητες την πρόκριση.