Με νίκη έκλεισε την κανονική διάρκειας της Handball Premier ο Θρύλος, επικρατώντας με 26-23 στη Νάουσα απέναντι στον Ζαφειράκη.

Νικηφόρα έκλεισε την κανονική διάρκειας της Handball Premier ο Ολυμπιακός, καθώς πήρε το «διπλό» στη Νάουσα απέναντι στον Ζαφειράκη, επικρατώντας με 26-23. Πλέον, ο Θρύλος στρέφει την προσοχή του στα play offs.

Σημειώνεται ότι ο Ολυμπιακός πήγε στη Νάουσα χωρίς τους Καραμπουρνιώτη, Νιόκας, Μιχαηλίδη, Μπάγιο και Παπαδημητρίου, ενώ είχε κατά μέσο όρο τέσσερα γκολ προβάδισμα στο ματς.

Ολυμπιακός: Τιμωρήθηκε με μία αγωνιστική

Ο αγώνας

Ο Ζαφειράκης προηγήθηκε με 3-1, όμως ο Ολυμπιακός αντέδρασε, «έτρεξε» σερί 4-0 και με γκολ του Γκράτζαν στην κόντρα (10:40), προσπέρασε με +2 (3-5).

Στο 18:20, ο Οστρούτσκο έδωσε «αέρα» τριών τερμάτων (5-8) στους πρωταθλητές Ελλάδας, ενώ στο 24ο λεπτό, «χτύπησε» ξανά, για το +4 (7-11), με το πρώτο ημίχρονο να ολοκληρώνεται με 12-10 προβάδισμα.

Ο Θρύλος «μπήκε» δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και με γκολ του Παπαβασίλη (36:49), συνέχισε στο +4 (13-17), όμως στη συνέχεια, ο Ζαφειράκης μείωσε σε 19-18 και 21-20.

Ο Χάλαρης, ωστόσο, στο 52ο λεπτό, «έγραψε» το 24-20 για τους «ερυθρόλευκους», οι οποίοι επικράτησαν με 26-23, μετά από τέρμα του Γκράτζαν, στο 29:38.