Οι δηλώσεις του Πορτογάλου τεχνικού μετά την ήττα από την Μάντσεστερ Σίτι

Ο Πέδρο Μαρτίνς ανέφερε πως ο Ολυμπιακός μπήκε φοβισμένα στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με την Μάν. Σίτι, ενώ τόνισε ότι στο δεύτερο μέρος οι «ερυθρόλευκοι» έπαιξαν όπως ξέρουν, πίεσαν ψηλά και είχαν ευκαιρίες.

Αναλυτικά όσα ανέφερε ο προπονητής του Ολυμπιακού στην κάμερα της Cosmote Τv:

Στον κόσμο του ο… Καρτάλ: «Η Φενέρ άξιζε να περάσει…»

«Στο πρώτο ημίχρονο ξεκινήσαμε άσχημα, πάρα πολύ φοβισμένα. Δεν κυνηγήσαμε τις μπάλες και κάναμε μόνο ένα φάουλ στο τέλος του ημιχρόνου. Στην επανάληψη παίξαμε ως Ολυμπιακός, επιθετικά όπως ξέρουμε.

Είχαμε ευκαιρίες, προσπαθήσαμε να βάλουμε ένα τέρμα δεν μπήκε να αλλάξει το παιχνίδι. Μετά δεχθήκαμε το 2-0 και εκεί τελείωσε το ματς για εμάς. Γενικά όμως στο δεύτερο μέρος παίξαμε όπως ξέρουμε, πιέσαμε ψηλά και είχαμε ευκαιρίες».

Για το σημερινό παιχνίδι και τον 4ο αγώνα τον ομίλων: «Το κάθε παιχνίδι έχει διαφορετική εξήγηση. Σήμερα περιμέναμε τον αντίπαλο, του δώσαμε ευκαιρίες, τον σεβαστήκαμε περισσότερο απότι θα έπρεπε και οι διαφορά μας στα δύο ημίχρονα είχε να κάνει με το πνευματικό κομμάτι, όχι με το αν ήμασταν κουρασμένοι.

Αν καταφέρουμε να μεταφέρουμε τη συμπεριφορά που είχαμε στην επανάληψη στο Γ. Καραϊσκάκης, τότε πιστεύω πως μπορούμε να πάρουμε ένα καλύτερο αποτέλεσμα».