Οι δηλώσεις του Πέδρο Μαρτίνς μετά τη λήξη του φιλικού αγώνα με την Χάποελ Μπερ Σεβά

Ευχαριστημένος από το αγωνιστικό πρόσωπο που έδειξαν οι ποδοσφαιριστές του στο φιλικό με την Χάποελ Μπερ Σεβά, έμεινε ο Πέδρο Μαρτίνς, καθώς είδε πως υπήρξε βελτίωση σε σχέση με το χθεσινό φιλικό με τη Πόγκον, κάτι το οποίο τόνισε στις δηλώσεις του μετά το τέλος του φιλικού.

Ο Πορτογάλος προπονητής επίσης αναφέρθηκε στο σκληρό παιχνίδι των ποδοσφαιριστών της Χάποελ Μπερ Σεβά, που δεν άφησαν να γίνει παιχνίδι στο δεύτερο κυρίως ημίχρονο, ενώ μίλησε και για το ντεμπούτο των Λάζαρ Ραζντέλοβιτς και Ρούμπεν Σεμέδο με την ερυθρόλευκη φανέλα.

Ο παίχτης «γουρλής» θα μείνει εκτός;

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

Για το φιλικό παιχνίδι με την Μπερ Σεβά:

«Δεν μπορούσαμε να παίξουμε καλά στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά εν μέρει είδαμε ένα ποδόσφαιρο που θέλουμε από τον Ολυμπιακό. Στα πρώτα 20-30 λεπτά δείξαμε το ποδόσφαιρο που θέλουμε. Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και στο δεύτερο μέρος έπεσε ο ρυθμός, αλλά εμείς κρατάμε αυτά τα λεπτά που ανέφερα. Μπορούσαμε και δεύτερο γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Το 1-1 του αντιπάλου προήλθε από δικό μας λάθος. Σε γενικές γραμμές είδαμε κάποια θετικά πράγματα στο παιχνίδι μας. Χθες είδαμε κάποια λάθη από την άμυνα προς την επίθεση. Είχαμε καλύτερη κατοχή της μπάλας σήμερα σε σχέση με χθες. Σε γενικές γραμμές κρατάω την θετική εικόνα τα πρώτα λεπτά».

Για το ντεμπούτο των Σεμέδο και Ραντζέλοβιτς:

«Ο Ραντζέλοβιτς πρώτη φορά δούλεψε με εμάς και αυτή ήταν στο σημερινό ματς. Σιγά-σιγά θα μπουν όλοι σε ρυθμό. Και για τον Σεμέδο θέλουμε να εκμεταλλευτούμε τα φιλικά που έχουμε».