«Ερυθρόλευκος» θρίαμβος! Και 6ο γκολ στη Σερβία με τον Ελ Αραμπί!

Ο Ολυμπιακός δεν περιγράφεται στη Σερβία! Οι «ερυθρόλευκοι» με πρωταγωνιστή τον «μάγο» Ποντένσε, έχουν καταφέρει να διαλύσουν τη Μακάμπι Τελ Αβίβ και να ισοφαρίσουν το σκορ του πρώτου αγώνα.

Ποντένσε στο 10′, Φορτούνης στο 36′ και Ελ Κααμπί στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, έχουν «λιώσει» τη Μακάμπι Τελ Αβίβ και είναι έτοιμοι να της πάρουν την πρόκριση μέσα από τα χέρια.

Τραυματίστηκε ο Τίλεμανς, αμφίβολος με Ολυμπιακό!

Mε την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Ζαχάβι έκανε το 1-3 με πέναλτι στο 57′, αλλά άμεσα ήρθε η απάντηση του Θρύλου με μια γκολάρα! Ο Ελ Κααμπί σκόραρε με απίθανο γυριστό σουτ, μετά από σέντρα του Ορτέγκα και ξαναφέρνει ξανά στα ίσα τη μάχη της πρόκρισης, κάνοντας το 1-4.

Έτσι και χωρίς να υπάρχει αλλαγή στο σκορ, ο Θρύλος θα διεκδικήσει την πρόκριση και τη μεγάλη ανατροπή στην παράταση, για να πάρει το εισιτήριο για τους «8» του UEFA Europa Conference League.

Με την έναρξη λοιπόν της παράτασης, ο Φορτούνης εκτέλεσε το φάουλ με δύναμη μέσα στα σώματα και η μπάλα έφτασε στον Γιόβετιτς, ο οποίος την έστειλε στα δίχτυα για το 1-5! Προβάδισμα πρόκρισης για τους «ερυθρόλευκους»!

Ο Ολυμπιακός όμως δεν έμεινε εκεί! Μετά από υπέροχη πάσα του Έσε, ο Μασούρας πέρασε τον Μισπάτι και έδωσε ασίστ πάρε-βάλε στον Ελ Αραμπί, ο οποίος έγραψε από κοντά το 1-6!