1 - 1
86' Ελ Αραμπί
ΣΚΟΡΕΡΣ
63' Γκριν
58' Εμβιλά, 69' Μασούρας
ΚΙΤΡΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ
73' Κάσια
ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ
Πριν την σέντρα'
ΣΧΟΛΙΟ

Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση Ολυμπιακός – Σλόβαν Μπρατισλάβας.

Πριν την σέντρα''
ΣΧΟΛΙΟ

Στις 22:00 θα αρχίσει το μεγάλο ματς του Θρύλου, με τον πρωταθλητή Ελλάδας να έχει στόχο μία νίκη με καθαρό σκορ για να αποκτήσει ασφαλές προβάδισμα πρόκρισης στα playoffs του Γιουρόπα Λιγκ.

ΣΧΟΛΙΟ

Στην πρώτη του «ερυθρόλευκη» ενδεκάδα ο Κάρλος Κορμπεράν επέλεξε τους εξής 11 παίκτες:

Βατσλίκ, Άβιλα, Παπασταθόπουλος, Σισέ, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Μ. Καμαρά, Κούντε, Μασούρας, Ζινγκερνάγκελ και Τικίνιο

ΣΧΟΛΙΟ

Στον πάγκο του Θρύλου βρίσκονται οι Τζολάκης, Παπαδούδης, Μπουχαλάκης, Ελ Αραμπί, Αγκιμπού Καμαρά, Μπα, Βαλμπουενά, Κανέ, Κίτσος, Ροντρίγκες, Ραντζέλοβιτς.

ΣΧΟΛΙΟ

Από την άλλη πλευρά, ο Βάις παρατάσσει τη Σλόβαν με τους: Τσόβαν, Πάουσεκ, Κάσια, Αμπένα, Ντε Μάρκο, Κανκάβα, Κούτσκα, Ζμράλ, Κακβετάτζε, Μπαρσεγκιάν, Γκριν.

Στον πάγκο βρίσκονται οι: Τρνόβσκι, Χρντίνα, Βοέτ, Αγκμπό, Κρίζαν, Μούσταφιτς, Μεντβέντεφ, Χρντσαρ, Ραμίρεζ, Λοβάτ, Μεντβέντεβ, Τσάβριτς.

ΣΧΟΛΙΟ

4-3-3 επέλεξε ο Κορμπεράν, 4-2-3-1 ο Βάις για το αποψινό ματς

ΣΧΟΛΙΟ

Η ατμόσφαιρα είναι «καυτή» στο Καραϊσκάκη, με τους οπαδούς να χειροκροτούν τους παίκτες του Θρύλου και να αποδοκιμάζουν έντονα εκείνους της Σλόβαν!

ΣΧΟΛΙΟ

15 λεπτά έμειναν μέχρι την έναρξη του αγώνα, με το Καραϊσκάκη σιγά σιγά να γεμίζει!

ΣΧΟΛΙΟ

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο 32χρονος Βέλγος, Λορένς Βισέρ. Βοηθοί του θα είναι οι Ρίεν Βάνιζερε, Τιμπόντ Νάισεν και τέταρτος ο Λοθάρ Ντχοντ.

ΣΧΟΛΙΟ

Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν την προθέρμανσή τους και βρίσκονται στα αποδυτήρια.

ΣΧΟΛΙΟ

Στο γήπεδο οι παίκτες των δύο ομάδων. Όλα έτοιμα για τη σέντρα!

1'
ΣΧΟΛΙΟ

Έναρξη του αγώνα!

7'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Σουτ του Μασούρα από θέση βολής, άουτ η μπάλα

11'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Το σουτ του Τικίνιο βρήκε σε παίκτη της Σλόβαν και ο κίνδυνος απομακρύνθηκε για την άμυνα των Σλοβάκων

14'
ΣΧΟΛΙΟ

Ο Μαντί ζητά χέρι-πέναλτι!

15'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Η κεφαλιά του Σισέ, μετά από κόρνερ του Ζινκερνάγκελ, φεύγει άουτ

16'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Δοκάρι για τη Σλόβαν!

19'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό! Σέντρα του Ρέαμπτσιουκ, κεφαλιά του Τικίνιο, λίγο άουτ η μπάλα!

ΜΙΧΑΛΗΣ ΜΑΧΑΙΡΑΣ'
ΣΧΟΛΙΟ

Ο Ολυμπιακός ψάχνει αναμφίβολα το γκολ που θα του δώσει «ώθηση» στην αναμέτρηση επί της Σλόβαν, όμως στην τελική προσπάθεια φτάνει στην πηγή, μα δεν πίνει νερό. Οι φιλοξενούμενοι πάλι, προσπαθούν να περάσουν μπαλιές στην πλάτη της άμυνας, καθώς βλέπουν πως οι «ερυθρόλευκοι» έχουν θέμα.

ΠΑΡΗΣ ΤΣΙΛΙΩΤΗΣ'
ΣΧΟΛΙΟ
Ο Ολυμπιακός σίγουρα πατάει καλύτερα με την Σλόβαν, αλλά θα πρέπει να βελτιώσει την αμυντική του λειτουργία. Ο κόσμος έδωσε σε ακόμα ένα παιχνίδι το παρών και οι παίκτες πρέπει να τον ευχαριστήσουν με τον δικό τους τρόπο.
23'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Σπουδαία επέμβαση του Βατσλίκ σε τετ α τετ του Μπαρσεγιάν!

24'
ΣΧΟΛΙΟ

Cooling break

29'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Ένα σουτ του Μαντί, η μπάλα κοντράρει και ο γκολκίπερ της Σλόβαν μπλοκάρει

36'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Μακρινό σουτ του Εμβιλά, άουτ η μπάλα

38''
ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Σουτ του Κούτσκα, ψηλά άουτ η μπάλα

43'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Σουτ του Ζινκερνάγκελ, κόντρα, κόρνερ για τον Θρύλο!

44'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό, δυνατό σουτ του Κούντε, άουτ

45'
ΣΧΟΛΙΟ

Τέλος πρώτου 45λεπτου: Ολυμπιακός Σλόβαν 0-0. Σε λίγα λεπτά και πάλι μαζί σας

ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΣΤΡΟΥΜΠΟΣ'
ΣΧΟΛΙΟ

Αν και ξεκίνησε με όρεξη και διάθεση να πιέσει ώστε να φτάσει στο γκολ, ο Ολυμπιακός παρουσιάζεται και πάλι χωρίς φαντασία, χωρίς ποιότητα και με κάκιστο αμυντικό τρανζίσιον, εξαιτίας του οποίου θα μπορούσε να έχει βρεθεί πίσω στο σκορ. Αν δεν αλλάξει κάτι στο δεύτερο μέρος τα πράγματα δεν θα εξελιχθούν καλά.

ΣΠΥΡΟΣ ΓΡΟΜΗΤΣΑΡΗΣ'
ΣΧΟΛΙΟ
Νέος προπονητής, λίγο-πολύ ίδιος Ολυμπιακός αφού προφανώς δεν θα μπορούσαν να γίνουν θαύματα από τη μια στιγμή στην άλλη καθώς η συντριπτική πλειοψηφία των παικτών είναι σε κακή κατάσταση. Ο Μαντί είναι ξανά στα όρια της αρνητικής εμφάνισης. Ο Εμβιλά απολύτως τίποτα. Ο Κούντε που έκανε παράπονα γιατί δεν του δίνονταν ευκαιρίες, τίποτα επίσης. Ο Μασούρας συνεχίζει να χάνει ευκαιρίες και να κινείται στα ρηχά. Η Σλόβαν βγαίνει στην πλάτη της ερυθρόλευκης άμυνας με ευκολία. Ό,τι καλό κάνει στην επίθεση ο Ολυμπιακός έχει τη σφραγίδα του Τικίνιο.
46'
ΣΧΟΛΙΟ

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγή οι δύο ομάδες

53'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Πολύ καλό σουτ Μασούρα που αποκρούστηκε δύσκολα

55'
ΑΛΛΑΓΗ

Μέσα ο Ραντζέλοβιτς, στη θέση του Ζινκερνάγκελ

62'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Το γύρισμα του Μαντί, απέκρουσε πάνω στη γραμμή από τον Τζόβαν

63'
ΓΚΟΛ

Λάθος του Σωκράτη, ο Γκριν έκλεψε την μπάλα και σκόραρε. 0-1 η Σλόβαν

68'
ΑΛΛΑΓΗ

Μέσα οι Ελ Αραμπί, Βαλμπουενά, έξω οι Τικίνιο, Μαντί

68'
ΣΧΟΛΙΟ

Ο Μαντί Καμαρά αποδοκιμάστηκε πολύ έντονα από τον κόσμο μόλις βγήκε αλλαγή

70'
ΣΧΟΛΙΟ

79'
ΑΛΛΑΓΗ

Μέσα ο Γκάρι, έξω ο Μασούρας που αποδοκιμάζεται επίσης

79'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Ωραίο σουτ του Γκάρι, λίγο άουτ η μπάλα

82'
ΑΛΛΑΓΗ

Αλλαγή για τη Σλόβαν. Μέσα ο Ραμίρες, έξω ο Μπαρσεγκιάν

84'
ΑΛΛΑΓΗ

Μεντβέντεβ αντί Ζρμχαλ για τη Σλόβαν

86'
ΓΚΟΛ

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Ο ΕΛ ΑΡΑΜΠΙ! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ 1-1!

88'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Μεγάλη ευκαιρία με κοντινή κεφαλιά του Σωκράτη, άουτ η μπάλα!

90+7'
ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

Ολυμπιακός – Σλόβαν Μπρατισλάβας 1-1.

Ακολουθεί πλήρες ρεπορτάζ του αγώνα, γι’ αυτό μείνετε στο thrylos24.gr. Καλή συνέχεια