Europa League

08-09-2022
2 - 1
32' Μοσταφά Μοχάμεντ, 90+3 Γκεσάντ
ΣΚΟΡΕΡΣ
51' Μουτουσαμί (αυτογκόλ)
72' Σισοκό, 85' Παλουά, 90+2' Μπλας
ΚΙΤΡΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ
56' Ρέτσος, 90+2' Ρέαμπτσιουκ
ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ
Πριν την σέντρα'
ΣΧΟΛΙΟ

Καλησπέρα σας από thrylos24.gr. Μαζί θα δούμε τον αγώνα Ναντ – Ολυμπιακός για την 1η αγωνιστική των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ

ΣΧΟΛΙΟ

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού:

Βατσλίκ – Σισέ, Μανωλάς και Ρέτσος – Άβιλα, Ρέαμπτσιουκ, Μπουχαλάκης και Κούντε – Μασούρας, Μπιέλ και Ουί Τζο Χουάνγκ.

ΣΧΟΛΙΟ

Ο πάγκος του Θρύλου:

Τζολάκης, Παπαδούδης, Ελ Αραμπί, Ανδρούτσος, Παπασταθόπουλος, Βρουσάι, Μπόουλερ, Ίνμπομ Χουάνγκ, Αμπουμπακάρ Καμαρά, Ντόι και Ροντρίγκες.

ΣΧΟΛΙΟ

Η ενδεκάδα της Ναντ:

Λαφόντ, Άπια, Γκριρότο, Παλουά, Γκεσάντ, Μπλας, Μουτουσαμί, Κιριβέλα, Μερλάν, Μοσταφά Μοχάμεντ, Γκαναγκό.

Στον πάγκο: Πέτριτς, Φάμπιο, Κοκό, Σισοκό, Ακί, Ντουσέτ, Καστεγέτο, Κόρκια, Σιμόν.

ΣΧΟΛΙΟ

Βροντερό παρών από τους οπαδούς του Θρύλου, ενώ πριν λίγο βραβεύτηκε ο Καρεμπέ ο οποίος αναδείχθηκε ποδοσφαιρικά από τη Ναντ!

1'
ΣΧΟΛΙΟ

Έναρξη του αγώνα

2'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Μεγάλη επέμβαση από τον Βατσλίκ, πρώτη σπουδαία ευκαιρία της Ναντ.

5'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Ένα σουτ του Μασούρα κόντραρε πάνω σε σώματα. Στη συνέχεια ο Ουί-Τζο υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ

13'
ΣΧΟΛΙΟ

Μία επικίνδυνη σέντρα από πλευράς γηπεδούχων, πέρασε η φάση όμως

14'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Κόρνερ για τη Ναντ και στη συνέχεια σουτ του Μπλας ψηλά άουτ η μπάλα

27'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Σουτ του Μπλας ψηλά έξω πάλι η μπάλα

32'
ΓΚΟΛ

1-0 η Ναντ με σκόρερ τον Μοσταφά Μοχάμεντ ο οποίος νίκησε τον Βατσλίκ με κοντινό σουτ

39'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Σουτ του Άβιλα, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα

45+1'
ΣΧΟΛΙΟ

Ημίχρονο: Ναντ – Ολυμπιακός 1-0. Σε λίγα λεπτά πάλι μαζί σας

46'
ΣΧΟΛΙΟ

46′ Σέντρα του Ρέαμπτσιουκ από τα αριστερά αλλά ο Ουί-Τζο δεν θα προλάβει να βάλει την προβολή

48'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Ο Άβιλα έκλεψε τη μπάλα, πάτησε περιοχή αλλά η σέντρα του δεν βρίσκει συμπαίκτη στην περιοχή της Ναντ.

51'
ΓΚΟΛ

ΓΚΟΟΟΟΛ ο Ολυμπιακός ισοφαρίζει, μετά από το κόρνερ του Μπιέλ η μπάλα ακούμπησε σε αμυντικό της Ναντ και μπήκε αυτογκόλ. 1-1.

55'
ΣΧΟΛΙΟ

Ο Μουτουσαμί έκανε το λάθος και έβαλε αυτογκόλ, ενώ λίγο πριν το κόρνερ το είχε κερδίσει ο Ουί-Τζο Χουάνγκ με σουτ που έκανε και έδιωξε η άμυνα της Ναντ

56'
ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ

Κίτρινη κάρτα στον Ρέτσο

59'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ

59′ Ο Γκιρότο βρέθηκε στην καρδιά της περιοχής, πήρε τη κεφαλιά αλλά η μπάλα πάνω από τα δοκάρια

60'
ΑΛΛΑΓΗ

Ντεμπούτο Μπόουλερ στη θέση του Μασούρα

63'
ΣΧΟΛΙΟ

Έγινε τσεκ από το VAR για πέναλτι υπέρ της Ναντ αλλά ο διαιτητής αποφάσισε ότι δεν υπήρχε παράβαση

64'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Σουτ του Μπόουλερ, απέκρουσε ο τερματοφύλακας σε κόρνερ, το οποίο μετά πέρασε ανεκμετάλλευτο.

69'
ΑΛΛΑΓΗ

Δύο αλλαγές η Ναντ. Σιμόν και Σισοκό στις θέσεις των Γκαναγκό και Μουτουσαμί

72'

Κίτρινη κάρτα στον Σισοκό

73'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Κεφαλιά του Γκιρότο μετά από κόρνερ, λίγο άουτ η μπάλα

74'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Κεφαλιά του Σισοκό, τεράστια επέμβαση του Βατσλίκ σε κόρνερ, το οποίο μετά πέρασε ανεκμετάλλευτο