ΣΧΟΛΙΟ

Καλησπέρα. Σε λίγο μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση του Ολυμπιακού κόντρα στην Λαμία!

Pre Game'
ΣΧΟΛΙΟ

Διαιτητής της αναμέτρησης ο Διαμαντόπουλος από την Αρκαδία. Βοηθοί του οι Δημητριάδης (Μακεδονίας) και Σακκάς (Θεσσαλίας). Στο VAR ο Κουμπαράκης (Κυκλάδων) και AVAR ο Πετρόπουλος (Αρκαδίας).

Pre Game'
ΣΧΟΛΙΟ

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού (4-2-3-1): Βατσλίκ  – Καρμπόβνικ, Παπασταθόπουλος, Σισέ, Ρέαμπτσιουκ – Μπουχαλάκης, Μαντί Καμαρά – Ονιεκούρου, Βαλμπουενά, Αγκιμπού Καμαρά – Τικίνιο.

Pre Game'
ΣΧΟΛΙΟ

Η ενδεκάδα  της Λαμίας: Σαράνοφ, Αντέτζο, Μαζουλούξης, Σκόνδρας, Ορτέγκα Μαρτίνεθ, Νούνιες, Τζανδάρης, Ντελ Πίνο, Ρόμανιτς, Μανουσάκης, Καραμάνος.

Pre Game'
ΣΧΟΛΙΟ

Στον πάγκο του Ολυμπιακού είναι οι Κρίστινσον, Κούντε, Λόπες, Ανδρούτσος, Βρουσάι, Μασούρας, Μάρκοβιτς, Παπαδόπουλος και Σουρλής.

Pre Game'
ΣΧΟΛΙΟ

Στον πάγκο της Λαμίας είναι οι Γκαραβέλης, Προβυδάκης, Σαραμαντάς, Βύντρα, Ελευθεριάδης, Τρουμπούλος, Γκέντσογλου, Μανούσος, Βλαχομήτρος.

Pre Game'
ΣΧΟΛΙΟ

Δύο αλλαγές θα έχει η ενδεκάδα του Ολυμπιακού σε σχέση με την ενδεκάδα που είχε παραταχθεί κόντρα στην Αντβέρπ.

Pre Game'
ΣΧΟΛΙΟ

Στους 27 βαθμούς Κελσίου η θερμοκρασία στην Λαμία

1'
ΣΧΟΛΙΟ

Ξεκίνησε η αναμέτρηση

2'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ Ταϊρόν

Σέντρα του Σκόνδρα από τα δεξιά, κεφαλιά του Ταϊρόν η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

10'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ Τιρόνε

Μεγάλη ευκαιρία για την Λαμία για το 1-0 με τον Τιρόνε. Ο Μανουσάκης έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Καραμάνος έκανε την γυριστή κεφαλιά προς το δεύτερο δοκάρι, ο Τιρόνε πήρε την κεφαλιά και ο Βατσλίκ έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

10'
ΚΟΡΝΕΡ Τιρόνε

Κόρνερ για την Λαμία…

11'
ΓΚΟΛ Σισέ

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! 1-0 Ο Θρύλος με τον Παπέ Αμπού Σισέ!

12'
ΣΧΟΛΙΟ Σισέ

Ο Βαλμπουενά με ωραίο χτύπημα φάουλ έφερε την μπάλα στην περιοχή, ο Σισέ έπιασε την καρφωτή κεφαλιά και ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ στην Λαμία.

Post'
ΣΧΟΛΙΟ Πάρης Τσιλιώτης

Στην πρώτη του ευκαιρία ο Ολυμπιακός κατάφερε να ανοίξει το σκορ στην Λαμία. Στο πρώτο δεκάλεπτο όμως η Λαμία επιχείρησε να εκμεταλλευτεί κάποιους κενούς χώρους στην ερυθρόλευκη άμυνα, αλλά ο Βατσλίκ ήταν σε ετοιμότητα.

16'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ Ρόμανιτς

Επικίνδυνο γύρισμα του Καραμάνου από τα δεξιά προς το δεύτερο δοκάρι και τον Ρόμανιτς, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.

Post'
ΣΧΟΛΙΟ Φώτης Ρουμελιώτης

Το «χρωστούσε» στον Σισέ καθώς είχε πολλές τέτοιες κεφαλιές εκτός στόχου με Ατρόμητο και Αντβέρπ. Ο Ολυμπιακός βρίσκει το γκολ στην πρώτη φάση του στο ματς με το κερδισμένο φάουλ από τον Χένρι Ονιεκούρου και την ωραία εκτέλεση του Ματιέ Βαλμπουενά, αλλά μέχρι τώρα δεν έχει κατοχή μπάλας και κυριαρχία, με την Λαμία να αναπτύσσεται καλύτερα.

20'
ΣΧΟΛΙΟ Καραμάνος

Προσωρινή διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Καραμάνου

26'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ Σκόνδρας

Σουτ του Σκόνδρα έξω από την περιοχή, φέρνοντας την μπάλα από το δεξί στο αριστερό, με την μπάλα να καταλήγει άουτ.

33'
ΓΚΟΛ Μπουχαλάκης

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Ανδρέας Μπουχαλάκης και 0-2 ο Ολυμπιακός!

33'
ΣΧΟΛΙΟ Μπουχαλάκης

Δύο τελικές και δύο γκολ για τον Ολυμπιακό! Ο Αγκιμπού έστρωσε στον Μπουχαλάκη έξω από την περιοχή, ο Κρητικός χαφ σούταρε, η μπάλα κόντραρε στον Μαζουλουξή και κατέληξε στα δίχτυα.

40'
ΑΛΛΑΓΗ Βύντρα

Τώρα γίνεται η αλλαγή με τον Βύντρα αντί του τραυματία Σκόνδρα

41'
ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ Ρόμανιτς

Κίτρινη κάρτα δέχεται ο Ρόμανιτς

45'

Ο Ρόμανιτς συνέκλινε από τα αριστερά προς τα μέσα, έφτασε στο ύψος της περιοχής, έκανε το συρτό σουτ με το δεξί και ο Βατσλίκ μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα.

45'
ΣΧΟΛΙΟ

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος

45+4'
ΚΟΡΝΕΡ Ρέαμπτσιουκ

Κόρνερ που κέρδισε ο Ρέαμπτσιουκ

45+4'
ΣΧΟΛΙΟ

Τέλος 1ου ημιχρόνου με τον Ολυμπιακό να προηγείται με 0-2!

46'
ΣΧΟΛΙΟ

Άρχισε το β’ μέρος με τον Ολυμπιακό στη σέντρα

46'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ Βαλμπουενά

Πρώτη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό στα 38 δευτερόλεπτα του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Ονιεκούρου να ξεφεύγει από τα αριστερά, να δίνει στον Βαλμπουενά που από το ύψος της περιοχής έστειλε την μπάλα με το δεξί άουτ.

56'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ Τικίνιο

Κι άλλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ονιεκούρου ξέφυγε ξανά από τα αριστερά, πάσαρε στον Βαλμπουενά που έκανε την προβολή, η μπάλα βρήκε στα σώματα, ο Τικίνιο πήγε να κερδίσει την κόντρα, αλλά ο κίνδυνος για την άμυνα της Λαμίας απομακρύνθηκε.

58'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ Καραμάνος

Δοκάρι για την Λαμία με τον Καραμάνο. Σέντρα του Τιρόνε από τα αριστερά, ο Καραμάνος έπιασε την κεφαλιά και η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι της εστίας του Βατσλίκ.

62'
ΑΛΛΑΓΗ Κούντε

Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Βαλμπουενά έξω, ο Κούντε μέσα

Post'
ΣΧΟΛΙΟ Μιχάλης Μαχαίρας

Ο Ολυμπιακός έχασε τις ευκαιρίες για το τρίτο γκολ, με την Λαμία να πιέζει ξανά και να έχει φάσεις και δοκάρι για να μειώσει. Και τον Μαρτίνς σωστά να προχωρά σε αλλαγή σχήματος ενισχύοντας με τρίτο παίκτη το κέντρο του.

65'
ΑΛΛΑΓΗ Μανούσος

Μέσα ο Μανούσος έξω ο Τιρόνε

65'
ΑΛΛΑΓΗ Ελευθεριάδης

Μέσα ο Ελευθεριάδης, έξω ο Μανουσάκης

70'
ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ Μαζουλουξής

Κίτρινη κάρτα ο Μαζουλουξής για φάουλ στον Ρέαμπτσιουκ

72'
ΓΚΟΛ ΚΑΡΑΜΑΝΟΣ

ΓΚΟΛ Η ΛΑΜΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΡΑΜΑΝΟ ΚΑΙ 1-2

76'
ΑΛΛΑΓΗ Βρουσάι

Μέσα οι Βρουσάι έξω ο Αγκιμπού

76'
ΑΛΛΑΓΗ Ρόνι Λόπες

Μέσα ο Ρόνι Λόπες, έξω ο Ονιεκούρου

83'
ΑΛΛΑΓΗ Γκέντζογλου

Ο Γκέντζογλου αντί του τραυματία Τζανδάρη

83'
ΑΛΛΑΓΗ Ανδρούτσος

Ο Ανδρούτσος αντί του Καρμπόβνικ που δεν ήταν καθόλου καλός σήμερα

84'
ΑΛΛΑΓΗ Σουρλής

Έξω και ο Μαντί Καμαρά, μέσα ο Σουρλής

90'
ΣΧΟΛΙΟ

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος

90+1'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ Ρόνι Λόπες

Αντεπίθεση για τον Ολυμπιακό με τον Ρόνι Λόπες να αποφασίζει να σουτάρει έξω από την περιοχή (άουτ) αντί να πασάρει αριστερά που έφευγαν Τικίνιο και Βρουσάι