Ολυμπιακός
2 - 1
20' - Καμαρά
ΣΚΟΡΕΡΣ
43' - Ίλιτσιτς 45' - Μιλίνκοβιτς
20' - Καμαρά 32' - Βαλμπουενά
ΚΙΤΡΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ
ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ
PRE GAME'
ΣΧΟΛΙΟ

Καλησπέρα σας μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι Αταλάντα – Ολυμπιακός για τα play off του Europa League

PRE GAME'
ΣΧΟΛΙΟ

Μεγάλες εκπλήξεις έχει η ενδεκάδα του Ολυμπιακού με τον Πέδρο Μαρτίνς να αφήνει εκτός τους Μαντί Καμαρά, Μπουχαλάκη και Ελ Αραμπί

PRE GAME'
ΣΧΟΛΙΟ

Η ενδεκάδα με την οποία θα παραταχθεί ο Ολυμπιακός είναι η εξής: Βατσλίκ-Μανωλάς, Παπασταθόπουλος, Σισέ – Λαλά, Εμβιλά, Αγκιμπού Καμαρά, Ρέαμπτσιουκ – Μασούρας, Ονιεκούρου, Τικίνιο

PRE GAME'
ΣΧΟΛΙΟ

Στον πάγκο του Ολυμπιακού είναι οι Τζολάκης, Μαντί Καμαρά, Μπουχαλάκης, Κούντε, Λόπες, Ελ Αραμπί, Βρουσάι, Φαντιγκά, Μπα, Βαλμπουενά, Παπαδόπουλος, Κίτσος

PRE GAME'
ΣΧΟΛΙΟ

Εκπλήξεις έχει και η ενδεκάδα της Αταλάντα που επέλεξε ο Τζαν Πιέρο Γκασπερίνι και η οποία είναι η εξής: Μούσο – Τολόι, Ντεμιράλ, Τζιμίτι – Μέιλε, Πεσίνα, Ντε Ρουν, Πετσέλα – Μαλινόφσκι, Πάσαλιτς – Μουριέλ

PRE GAME'
ΣΧΟΛΙΟ

Στον πάγκο της Αταλάντα είναι οι Ρόσι, Σπορτιέλο, Κουπμέινερς, Μπογκά, Φρόιλερ, Μιχάιλ, Χάτεμπερ, Σκαλβίνι, Ζαπακόστα

ΣΧΟΛΙΟ

Ο κόσμος του Ολυμπιακού έχει πάρει θέση στην κερκίδα από πολύ νωρίς και το THRYLOS24.GR σας μεταφέρει εικόνα

1'
ΣΧΟΛΙΟ

Σέντρα στην αναμέτρηση

1'
ΣΧΟΛΙΟ

Θυμίζουμε ότι στο όριο καρτών είναι οι Μανωλάς, Σισέ, Μπα και Τικίνιο

2'
ΣΧΟΛΙΟ

Ο Ολυμπιακός έβγαλε ωραία κόντρα επίθεση με τον Ονιεκούρου να βρίσκει τον Μασούρα που είχε φύγει από δεξιά, έκανε τη σέντρα, αλλά απομάκρυναν οι αμυντικοί της Αταλάντα πριν η μπάλα φτάσει στον Τικίνιο

2'
ΣΧΟΛΙΟ

Μιχάλης Μαχαίρας: Καλησπέρα κι από μένα. Ήδη από τα πρώτα λεπτά βλέπουμε τις διαθέσεις των «ερυθρόλευκων» να πιέσουν τους γηπεδούχους, με συνέπεια η Αταλάντα να έχει κάνει αρκετά λάθη. Η νευρικότητα κυριαρχεί για εκείνους, όσο οι Πειραιώτες προσπαθούν να επιβάλλουν το ρυθμό τους.

4'
ΣΧΟΛΙΟ

Εκνευρισμένη έχει μπει στο γήπεδο η Αταλάντα και προς το παρόν έχει κάνει εύκολα λάθη στη μεσαία γραμμή.

5'
ΣΧΟΛΙΟ

Η σέντρα του Μέιλε από δεξιά πέρασε άουτ, αλλά η Αταλάντα κυκλοφόρησε καλά τη μπάλα και έφτασε εύκολα έξω από την περιοχή του Ολυμπιακού.

8'
ΣΧΟΛΙΟ

Ευκαιρία για την Αταλάντα! Ο Ντε Ρουν από αριστερά απέφυγε τον Λαλά, γύρισε τη μπάλα στο ύψος του πέναλτι εκεί που ήταν ο Μουριέλ, αλλά το σουτ που έκανε πέρασε άουτ

11'
ΣΧΟΛΙΟ

Η Αταλάντα έχει την κατοχή της μπάλας σε αυτό το ξεκίνημα με τον Ολυμπιακό να περιμένει μία κόντρα για να βγει στην επίθεση. Οι Ιταλοί έχουν κενά στην άμυνα τους, αλλά από τη μέση και μπροστά δείχνουν πως αν κυκλοφορήσουν σωστά τη μπάλα βρίσκουν χώρους.

13'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Πολύ επικίνδυνη εκτέλεση κόρνερ από τον Μουριέλ ο Πάσαλιτς πήρε την πρώτη κεφαλιά, αλλά στη συνέχεια δύο συμπαίκτες του πετάχτηκαν στην πορεία της μπάλας, όμως, δεν κατάφεραν να την σπρώξουν στα δίχτυα

14'
ΓΚΟΛ Τικίνιο

Γκολ ο Ολυμπιακός και 0-1. Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ. Τικίνιο Σοάρες….

15'
ΣΧΟΛΙΟ

ΓΚΟΛ! Υποδειγματική επίθεση από τον Ολυμπιακό με τον Ονιεκούρου να τροφοδοτεί τον Μασούρα, ο οποίος κινήθηκε έξω από την περιοχή, αυτός βρήκε τον Τικίνιο, ο οποίος έκανε ένα φοβερό σουτ έξω από την περιοχή και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1!

22'
ΣΧΟΛΙΟ

Πάρης Τσιλιώτης: Ο Τικίνιο πέτυχε το γκολ που έβαλε τον Ολυμπιακό μπροστά στο σκορ, αλλά μέχρι στιγμής κάνει πολύ σπουδαίο ματς ο Ονιεκούρου. Με την ταχύτητά του έχει καταφέρει να προκαλέσει «θόρυβο» στις αντεπιθέσεις.

24'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Ο Μουριέλ μπήκε στην περιοχή του Ολυμπιακού έχοντας πάνω του τον Σωκράτη, έκανε το σουτ, αλλά ο Βατσλίκ μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα

27'
ΣΧΟΛΙΟ

Σπουδαίο ματς από τον Ονιεκούρου, ο οποίος κλέβει στη μεσαία γραμμή και κερδίζει το φάουλ από τον Μαλινόφσκι

30'
ΣΧΟΛΙΟ

Μιχάλης Μαχαίρας: Ο Ολυμπιακός παίζει αρκετά «διαβασμένος», έχει περιορίσει τα λάθη του και στο 16′ βρίσκεται μπροστά στο σκορ, χάρη στην βολίδα του Τικίνιο! Εξαιρετικής ομορφιάς τέρμα!

30'
ΚΟΡΝΕΡ

Ο Σωκράτης παραχωρεί κόρνερ πέφτοντας στα πόδια του Μαλινόφσκι στην περιοχή

33'
ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ Πάσαλιτς

Κίτρινη κάρτα στον Πάσαλιτς για φάουλ στον Εμβιλά

34'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ Ονιεκούρου

Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Μουριέλ έκανε την παράλληλη μπαλιά έξω από την περιοχή της Αταλάντα, ο Ονιεκούρου έκλεψε, αλλά το σουτ που έκανε δεν ήταν καλό και πέρασε άουτ

36'
ΣΧΟΛΙΟ

Δύσκολες στιγμές για την άμυνα του Ολυμπιακού. Ο Μαλινόφσκι τους πέρασε όλους από αριστερά μπήκε στην περιοχή, έκανε το γύρισμα, αλλά κανείς δεν πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας.

39'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ Πάσαλιτς

Ακόμα μία επικίνδυνη κατάσταση από στατική φάση. Ο Μουριέλ πάλι με κόρνερ έφερε τη μπάλα στην καρδιά της άμυνας, ο Πάσαλιτς πήρε την κεφαλιά, αλλά αστόχησε. Και σε αυτή τη φάση η αντίδραση της άμυνας είναι κακή

42'
ΦΑΟΥΛ

Φάουλ σε επικίνδυνο σημείο από τον Σισέ στον Μαλινόφσκι

45'
ΣΧΟΛΙΟ Πεσίνα

Η Αταλάντα σκόραρε με τον Πεσίνα, αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Γίνεται και έλεγχος από το VAR

45+1'
ΣΧΟΛΙΟ

0-1 μπροστά στο σκορ ο Ολυμπιακός.

Ημ.'
ΣΧΟΛΙΟ

Ημ.'
ΣΧΟΛΙΟ

Αναστάσης Κατσαβός: Ο Ολυμπιακός έχει μπει στο παιχνίδι με τη σωστή ενέργεια. Δεν θέλει να χαλάσει το τρόπο παιχνιδιού του αντιπάλου, είναι προς το παρόν καλύτερος με βάση τα δεδομένα των δυο ομάδων και ικανότερος. Άλλο ένα ημίχρονο απόλυτης συγκέντρωσης χρειάζεται για να μπορέσει να γράψει ΙΣΤΟΡΙΑ!

Ημ.'
ΣΧΟΛΙΟ

Μιχάλης Μαχαίρας: Ένα πρώτο μέρος για τον Θρύλο μες στο Μπέργκαμο, ο οποίος κρατάει το προβάδισμα. Η Αταλάντα προσπαθεί να παραβιάσει την εστία του Βατσλίκ, χωρίς όμως επιτυχία. Συγκέντρωση για το δεύτερο μέρος και πειθαρχία στις εντολές του Πέδρο Μαρτίνς. Άλλωστε, το σχέδιο του Πορτογάλου πήγε περίφημα στο Α’ μέρος.

46''
ΣΧΟΛΙΟ

Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο με την Αταλάντα στη σέντρα

46''
ΣΧΟΛΙΟ

Αναστάσης Κατσαβός: Η Αταλάντα σίγουρα θα θελήσει να αντιδράσει και να βρει ευκαιρίες. Αφενός ο Ολυμπιακός με επιθετική άμυνα είναι σε θέση να αντέξει και αφετέρου μπορεί να βρει έστω και μια φορά ανοιχτούς χώρους προκειμένου να κάνει τη ζημιά. Είναι πολύ βασικό να κρατηθεί το μηδέν παθητικό στην άμυνα! Πολύ καλή προσπάθεια από όλους μέχρι στιγμής.

46''
ΑΛΛΑΓΗ

Αλλαγές για την Αταλάντα. Ο Πεσίνα και ο Μουριέλ παραχωρούν τις θέσεις τους σε Μπογκάν και Κουπμάινερς

50'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ Μπογκάν

Επικίνδυνο σουτ του Μπογκάν έξω από την περιοχή, ο Βατσλίκ έπεσε στην αριστερή του γωνία και έσωσε την εστία του

53'
ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ Παπασταθόπουλος

Κίτρινη κάρτα στον Παπασταθόπουλο και φάουλ σε επικίνδυνο σημείο για την Αταλάντα

54'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ Μαλινόφσκι

Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μαλινόφσκι, ο Βατσλίκ έβγαλε σε κόρνερ

59'
ΚΟΡΝΕΡ

Κόρνερ για την Αταλάντα

59'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Ο Σωκράτης απομάκρυνε τη μπάλα μετά την εκτέλεση κόρνερ, στη συνέχεια η μπάλα πήγε στον Μαλινόφσκι που έκανε το σουτ από πλάγια θέση και αριστερά, αλλά ο Βατσλίκ κράτησε το μηδέν

60'
ΓΚΟΛ Ντζιμσίτι

Γκολ για την Αταλάντα και 1-1

62'

Γκολ για την Αταλάντα και 2-1

63'
ΣΧΟΛΙΟ

ΓΚΟΛ! Η Αταλάντα γυρίζει το ματς με τον Τσιμσίτι. Πάλι από ένα κόρνερ ο Σισέ απομακρύνει αρχικά, ο Αγκιμπού δεν μπορεί να διώξει και ο Τσιμσίτι με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-1

64'
ΑΛΛΑΓΗ Μαντί Καμαρά

Αλλαγή για τον Ολυμπιακό με τον Μασούρα να παραχωρεί τη θέση του στον Μαντί Καμαρά

66'
ΑΛΛΑΓΗ Μιχάιλα

Αλλαγή για την Αταλάντα. Ο Μιχάιλα πέρασε στη θέση του Μαλινόφσκι

70'
ΑΛΛΑΓΗ Ελ Αραμπί

Ο Ελ Αραμπί στη θέση του Τικίνιο

70'
ΑΛΛΑΓΗ Φρόιλερ

Αλλαγή για την Αταλάντα. Ο Ντε Ρουν παραχωρεί τη θέση του στον Φρόιλερ

76'
ΣΧΟΛΙΟ

Ο Ολυμπιακός ακόμα είναι σοκαρισμένος από τα δύο γκολ του Τζιμσίτι, ενώ φαίνεται να έχει ξεμείνει από δυνάμεις

77'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ Αγκιμπού

Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Μαντί Καμαρά πίεσε ψηλά και έκλεψε τη μπάλα. Ο Αφρικανός πέρασε ωραία κάθετη στον συμπατριώτη του, τον Αγκιμπού, αλλά εκείνος έχασε το κοντρόλ και ο Μούσο δεν είχε κανένα πρόβλημα να μπλοκάρει

77'
ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ Ντεμιράλ

Κίτρινη κάρτα στον Ντεμιράλ

79'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ Εμβιλά

Ο Ολυμπιακός απειλεί με σουτ του Εμβιλά έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μούσο