Ροντινέι
ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ
Pre Game'
ΣΧΟΛΙΟ

Καλησπέρα σας. Σε λίγα λεπτά παρέα θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Άστον Βίλα – Ολυμπιακός. Λεπτό προς λεπτό από το thrylos24.gr.

Pre Game'
ΣΧΟΛΙΟ

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού για τον συγκεκριμένο αγώνα αποτελείται από τους εξής ποδοσφαιριστές: Κωνσταντίνος Τζολάκης, Ροντινέι, Νταβίντ Κάρμο, Παναγιώτης Ρέτσος, Ορτέγκα, Βιθέντε Ιμπόρα, Σαντιάγκο Έσε, Τσικίνιο, Κώστας Φορτούνης, Ντανιέλ Ποντένσε, Αγιούμπ Ελ Κααμπί.

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Olympiacos FC (@olympiacosfc)

Pre Game'
ΣΧΟΛΙΟ

Η ενδεκάδα της Άστον Βίλα για τον συγκεκριμένο αγώνα αποτελείται από τους εξής ποδοσφαιριστές: Ρόμπιν Όλσεν, Μάτι Κας, Εζρί Κόνσα, Κλέμεντ Λένγκλετ, Λούκας Ντίνιε, Λέον Μπέιλι, Τζον ΜακΓκίν, Ντάγκλας Λουίζ, Μόργκαν Ρότζερς, Μούσα Ντιαμπί, Όλι Γουότκινς.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Aston Villa FC (@avfcofficial)

Pre Game'
ΣΧΟΛΙΟ

Ο πάγκος του Ολυμπιακού αποτελείται από τους εξής ποδοσφαιριστές: Αλέξανδρος Πασχαλάκης, Θανάσης Παπαδούδης, Αντρέ Όρτα, Ομάρ Ρίτσαρντς, Γιουσέφ Ελ Αραμπί, Σωτήρης Αλεξανδρόπουλος, Κίνι, Ζοάο Καρβάλιο, Στέφαν Γιόβετιτς, Βασίλης Πρεκατές.

Pre Game '
ΣΧΟΛΙΟ

Οι εναλλακτικές λύσεις που έχει ο Ουνάι Έμερι είναι οι: Τζο Γκάουτσι, Τζέιμς Ράιτ, Ντιέγκο Κάρλος, Πάου Τόρες, Νικολό Τζανιόλο, Τζον Ντουράν, Κέιν Χέσλερ Χέιντεν, Τιμ Ιροεγκμπουνάμ, Ομάρι Κέλιμαν, Μπραντ Γιάνγκ.

Pre Game'
ΣΧΟΛΙΟ

Πανζουρλισμός γίνεται από τον κόσμο του Ολυμπιακού στην Αγγλία, περίπου 3.000 οπαδοί έχουν κατακλύσει το “Βίλα Παρκ” και έχουν δημιουργήσει μοναδική, «καυτή» ατμόσφαιρα πριν καν ξεκινήσει η αναμέτρηση.

Pre Game'
ΣΧΟΛΙΟ

Αποθεώθηκε η αποστολή της Άστον Βίλα κατά τη διάρκεια της άφιξής της στο “Βίλα Παρκ” πριν από την έναρξη της αναμέτρησης.

Pre Game'
ΣΧΟΛΙΟ

Πλάνα από τη προθέρμανση της Άστον Βίλα πριν την έναρξη του αγώνα της με τον Ολυμπιακό ανέβασε η αγγλική ομάδα στους επίσημους προσωπικούς της λογαριασμούς στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης που διαθέτει.

3''
ΕΥΚΑΙΡΙΑ Βιθέντε Ιμπόρα

Ο Βιθέντε Ιμπόρα έκανε κεφάλια από το ύψος του πέναλντι προσπαθώντας να κρεμάσει τον Ρόμπιν Όλσεν ο οποίος όμως έκανε μια εντυπωσιακή επέμβαση, με τη φάση να ακυρώνεται ως οφσάιντ που ωστόσο δεν υπήρχε.

5''
ΕΥΚΑΙΡΙΑ Μόργκαν Ρότζερς

Ο Μόργκαν Ρότζερς έκανε ένα εκπληκτικό πλασέ λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή με τον Κωνσταντίνο Τζολάκη να πέφτει στην αριστερή του γωνία και να γλιτώνει την εστία του Ολυμπιακού.

11''
ΦΑΟΥΛ Λέον Μπέιλι

Ο Λεόν Μπέιλι σκόραρε με προβολή εντός περιοχής, όμως αυτό ακυρώθηκε εξαιτίας ενός φάουλ που έγινε στον Βιθέντε Ιμπόρα πριν παραβιαστεί η εστία του Κωνσταντίνου Τζολάκη.

16''
ΓΚΟΛ Αγιούμπ Ελ Κααμπί

Ο Αγιούμπ Ελ Κααμπί πλάσαρε φοβερά τον Ρόμπιν Όλσεν και άνοιξε το σκορ για τον Ολυμπιακό μετά από έλεγχο του VAR, καθώς το γκολ αρχικά ακυρώθηκε.

28''

Ο Αγιούμπ Ελ Κααμπί ντρίμπλαρε τον Ρόμπιν Όλσεν και πέρασε τη μπάλα κάτω από τα πόδια του έπειτα από εξαιρετική πάσα του Ντανιέλ Ποντένσε για να διπλασιάσει τα προσωπικά του τέρματα αλλά και αυτά του Ολυμπιακού.

39''
ΕΥΚΑΙΡΙΑ Κώστας Φορτούνης

Ο Ολυμπιακός ξεδιπλώθηκε υπέροχα στην αντεπίθεση με τον Κώστα Φορτούνη να κουβαλάει τη μπάλα από τη δεξιά πλευρά και να επιχειρεί ένα σουτ εκτός περιοχής το οποίο πέρασε λίγο πάνω από τη συμβολή των δοκών της εστίας της Άστον Βίλα.

45+1''
ΓΚΟΛ Όλι Γουότκινς

Η Άστον Βίλα βρήκε το γκολ που έψαχνε πριν τη λήξη του ημιχρόνου με τον Όλι Γουότκινς να πιάνει ένα φοβερό από το ύψος της μεγάλης περιοχής και να μην αφήνει κανένα απολύτως περιθώριο αντίδρασης στον Κωνσταντίνο Τζολάκη.

45+3''
ΕΥΚΑΙΡΙΑ Ντάγκλας Λουίζ

Ο Ντάγκλας Λουίζ βρήκε τη μπάλα μπροστά του αρκετά μέτρα μακριά από τη μεγάλη περιοχή του Ολυμπιακού, αλλά η προσπάθεια που έκανε να βρει τέρμα πέρασε απελπιστικά άουτ.

Half-time '
ΣΧΟΛΙΟ

Ο Ολυμπιακός προηγείται με 1-2 της Άστον Βίλα στο ημίχρονο έχοντας προηγηθεί με δύο τέρματα διάφορα μέχρι το ημίωρο, αλλά βλέποντας τους Άγγλους να ανεβάζουν ταχύτητα στο τελευταίο τέταρτο και να μειώνουν πριν τη λήξη του πρώτου 45λέπτου.

Half-time '
ΣΧΟΛΙΟ

Η έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου έχει καθυστερήσει λόγω του γεγονότος ότι κάποιος οπαδός της Άστον Βίλα που κάθονταν πίσω από την εστία του Ρόμπιν Όλσεν μεταφέρεται με φορείο από τους γιατρούς του γηπέδου για άγνωστη μέχρι στιγμής αιτία.

Half-time '
ΑΛΛΑΓΗ Φρανσίσκο Ορτέγκα

Ο Φρανσίσκο Ορτέγκα δε μπορεί να συνεχίσει στο παιχνίδι λόγω ενός θέματος τραυματισμού που αντιμετώπισε στο πρώτο ημίχρονο και αντικαταστάθηκε από τον Ομάρ Ρίτσαρντς στην ανάπαυλα.

51''
ΓΚΟΛ Μούσα Ντιαμπί

Ο Μούσα Ντιαμπί πέτυχε ένα απίστευτα δύσκολο γκολ από το ύψος του κόρνερ της αριστερής πλευράς της άμυνας του Ολυμπιακού, αιφνιδιάζοντας τον Κωνσταντίνο Τζολάκη που δε περίμενε τη μπάλα να πάει στη κλειστή του γωνία.

55''

Ο Παναγιώτης Ρέτσος κέρδισε πέναλντι μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κώστα Φορτούνη καθώς η μπάλα από τη κεφαλιά του βρήκε το χέρι του Ντάγκλας Λουίζ και ο Αγιούμπ Ελ Κααμπί σκόραρε από τα 11 βήματα πετυχαίνοντας χατ τρικ.

64''

Ο Μόργκαν Ρότζερς επιχείρησε ένα σουτ προσπαθώντας να σκοράρει με τον ίδιο τρόπο και από την ίδια πλευρά και γωνία που το έκανε ο Μούσα Ντιαμπί νωρίτερα, αλλά η προσπάθειά του πέρασε άουτ.

67''
ΓΚΟΛ Σαντιάγκο Έσε

Ο Ντανιέλ Ποντένσε έκανε μια προσπάθεια από την αριστερή πλευρά, πέρασε τον προσωπικό του αντίπαλο, έδωσε πάσα στον άξονα στον Σαντιάγκο Έσε και αυτός με ένα εντυπωσιακό σουτ το οποίο κόντραρε στη πλάτη του Εζρί Κόνσα παραβίασε την εστία της Άστον Βίλα για το 2-4 του Ολυμπιακού.

70''
ΑΛΛΑΓΗ Ντανιέλ Ποντένσε

Ο Ντανιέλ Ποντένσε αποχώρησε από το παιχνίδι και την θέση του πήρε ο Αντρέ Όρτα.

71''
ΕΥΚΑΙΡΙΑ Όλι Γουότκινς

Ο Όλι Γουότκινς επιχείρησε ένα σουτ από το ύψος της περιοχής, ωστόσο η μπάλα πήγε επάνω στον Κωνσταντίνο Τζολάκη ο οποίος την απέκρουσε με αρκετά μεγάλη ευκολία.

74''
ΑΛΛΑΓΗ Μόργκαν Ρότζερς

Ο Τζον Ντουράν πήρε τη θέση του Μόργκαν Ρότζερς.

75''
ΣΧΟΛΙΟ Πάρης Τσιλιώτης

Ο Ολυμπιακός έχει διαβάσει την Αστον Βίλα εξαιρετικά και με μια εκπληκτική εμφάνιση εδώ και 79’ λεπτά έχει εξαφάνιση την Αγγλική ομάδα. Μαγικός ο Ιμπόρα, ο οποίος μοιάζει σαν να είναι 25 ετών και δίνοντας την εμπειρία των 5 ευρωπαϊκών που έχει οδηγεί τον Ολυμπιακό, ενώ ο Αγιούμπ Ελ Καμπι με το χατ ρικ κάνει μια από τις πιο μυθικές εμφανίσεις της καριέρας του.

78''

Ο Όλι Γουότκινς πήρε μια κεφαλιά από το ύψος της μεγάλης περιοχής έπειτα από εκτέλεση φάουλ της Άστον Βίλα, όμως η μπάλα πέρασε απελπιστικά άουτ.

83''
ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ Ροντινέι

Ο Ροντινέι δέχτηκε κίτρινη κάρτα για λάθος τοποθέτηση πριν από την εκτέλεση του πέναλντι που κέρδισε η Άστον Βίλα.

83''
ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ Μούσα Ντιαμπί

Ο Μούσα Ντιαμπί δέχτηκε κίτρινη κάρτα.

84''

Ο Ντάγκλας Λουίς αστόχησε στο πέναλτι που εκτέλεσε και στο οποίο είχε υποπέσει ο Νταβίντ Κάρμο, δίνοντας ύψος στη μπάλα και στέλνοντάς την δοκάρι και έξω.

85''
ΑΛΛΑΓΗ Λέον Μπέιλι

Ο Λεόν Μπέιλι παραχώρησε τη θέση του στον Νικολό Ζανιόλο.

85''
ΑΛΛΑΓΗ Μούσα Ντιαμπί

Ο Τιμ Ιροεγκμπουνάμ πέρασε στον αγωνιστικό χώρο και ο Μούσα Ντιαμπί αποχώρησε από αυτόν.

86''
ΕΥΚΑΙΡΙΑ Τζον ΜακΓκίν

Ο Τζον ΜακΓκίν έκανε ένα συρτό σουτ λίγα μόλις μέτρα έξω από τη περιοχή του Κωνσταντίνου Τζολάκη, αλλά ο νεαρός γκολκίπερ του Ολυμπιακού απέκρουσε σταθερά τη μπάλα χωρίς καμία απολύτως δυσκολία.

90+3''
ΕΥΚΑΙΡΙΑ Κωνσταντίνος Φορτούνης

Ο Κωνσταντίνος Φορτούνης έκανε ένα σουτ αρκετά μακριά από τη περιοχή της Άστον Βίλα το οποίο είχε καλή τροχιά αλλά στο τέλος πήρε ύψος και πέρασε πάνω από την εστία των Άγγλων.

Final Time'
ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

Ο Ολυμπιακός πραγματοποίησε μια απίθανη εμφάνιση μέσα στην Αγγλία και διέλυσε την Άστον Βίλα σημειώνοντας 4 γκολ, διατηρώντας τη ψυχραιμία του παρά το γεγονός ότι ισοφαρίστηκε ενώ προηγούνταν με 0-2 και φεύγοντας από το “Βίλα Παρκ” με σκορ πρόκρισης ενόψει του δεύτερου παιχνιδιού που θα διεξαχθεί στο “Γεώργιος Καραϊσκάκης” την επόμενη εβδομάδα (09/05, 22:00), έχοντας τεράστια ευκαιρία να βρεθεί στον τελικό της Αθήνας για πρώτη φορά στην ιστορία του. Καλό σας βράδυ!