18' Γιάνγκα
ΣΚΟΡΕΡΣ
29' Χουάνγκ
ΚΙΤΡΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ
82' Χασάν, 98' Ντε Λα Φουέντε
ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ
Πριν την σέντρα'
ΣΧΟΛΙΟ

Καλησπέρα σας από το Thrylos24.gr

ΣΧΟΛΙΟ

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Απόλλωνα Λεμεσού με τον Ολυμπιακό στο ΓΣΠ, στο πρώτο ματς για τα playoffs του Γιουρόπα Λιγκ!

Τηλεοπτικά από Cosmote Sport 1.

ΣΧΟΛΙΟ

Στόχος του Θρύλου η νίκη για να «καθαρίσει» την πρόκριση στους ομίλους στο Καραϊσκάκη σε μία εβδομάδα από τώρα!

ΣΧΟΛΙΟ

Ο Κάρλος Κορμπεράν κατεβάζει τον Ολυμπιακό με την εξής ενδεκάδα:

Βατσλίκ, Άβιλα, Σισέ, Μπα, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Κούντε, Χουάνγκ, Ζινκερνάγκελ, Ραντζέλοβιτς, Ελ Αραμπί.

ΣΧΟΛΙΟ

Στον πάγκο του Θρύλου οι:

Τζολάκης, Μπουχαλάκης, Χασάν, Ανδρούτσος, Βρουσάι, Μασούρας, Αγκιμπού Καμαρά, Κούτρης, Βαλμπουενά, Ντε Λα Φουέντε, Μανωλάς, Κίτσος.

ΣΧΟΛΙΟ

Η ενδεκάδα του Απόλλωνα αποτελείται από τους:

Γιοβάνοβιτς, Καμπράλ, Πέιμπερνς, Ρομπέρζ, Κάμας, Κυριάκου, Κολ, Φέλιξ, Πίττας, Τζάνγκα, Ντιγκινί.

Στον πάγκο:

Δημητρίου, Γιοβάνοβιτς, Αρτυματάς, Μπα, Ονγκέντα, Ψύχας, Παναγιώτου, Μαυρίας, Σαχάρ, Πινακάς, Χέντι, Ζράντι.

ΣΧΟΛΙΟ

Σε περίπου 20 λεπτά θα ξεκινήσει το ματς! Στο ΓΣΠ βρίσκονται πάνω από 2.000 οπαδοί του Ολυμπιακού και φυσικά ο ηγέτης του Θρύλου, Βαγγέλης Μαρινάκης!

ΣΧΟΛΙΟ

Τρομερή η ατμόσφαιρα από τους χιλιάδες ΓΑΥΡΟΥΣ!!!

ΣΧΟΛΙΟ

Οι δύο ομάδες στο γήπεδο. Όλα έτοιμα για την έναρξη!

1'
ΣΧΟΛΙΟ

Εκκίνηση του ματς!

3'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Ο Χουάνγκ παίρνει την μπάλα και στη συνέχεια αυτή φτάνει στον Ραντζέλοβιτς που σουτάρει εκτός περιοχής και ψηλά έξω!

4'
ΚΟΡΝΕΡ

Ανεκμετάλλευτο πέρασε το κόρνερ του Απόλλωνα

8'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Πολύ καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, το σουτ του Εμβιλά πέρασε άουτ όμως

11'
OFFSIDE

Σωστά ακυρώθηκε γκολ του Απόλλωνα για οφσάιντ. Παραμένει το 0-0

17'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Σουτάρα του Κούντε στο δοκάρι από μακριά

18'
ΓΚΟΛ

Γκολ ο Απόλλων, 1-0

18'
ΣΧΟΛΙΟ

Σκόρερ από κοντά ο Γιάνγκα. Μετά από ένα σουτ που βρήκε σε Σισέ και Ρέαμπτσιουκ η μπάλα έφτασε πάνω στον Γιάνγκα που βγήκε απέναντι από τον Βατσλίκ για να σκοράρει.

23'
ΚΟΡΝΕΡ

Κόρνερ πέρασε ανεκμετάλλευτο για τον Απόλλωνα

26'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Καλό πλασέ του Πίττα, έφυγε λίγο έξω η μπάλα

27'
ΣΧΟΛΙΟ

Cooling break

29'
ΓΚΟΛ

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Ο ΧΟΥΑΝΓΚ ΙΣΟΦΑΡΙΖΕΙ ΣΕ 1-1 ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

29'
ΣΧΟΛΙΟ

Το ένα-δύο με Ρέαμπτσιουκ και Ζίνκερναγκελ, με τον Μολδαβό να δίνει στον Χουάνγκ, που πάτησε περιοχή, ντρίμπλαρε και σούταρε για το 1-1!

Τρομερή προσπάθεια!

33'
OFFSIDE

Σέντρα του Ρέαμπτσιουκ και κεφαλιά του Ελ Αραμπί άουτ η μπάλα, αλλά υπήρχε οφσάιντ

40'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Σέντρα του Εμβιλά για τον Ελ Αραμπί, με τον Γιοβάνοβιτς όμως να βγαίνει και να διώχνει την μπάλα

43'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Γύρισμα του Κούντε, κεφαλιά από τον Ελ Αραμπί, αλλά η μπάλα έφυγε αρκετά έξω

45'
ΣΧΟΛΙΟ

Τρία είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου

45+3'
ΣΧΟΛΙΟ

Ημίχρονο στον αγώνα: Απόλλων Λεμεσού – Ολυμπιακός 1-1.

Σε λίγα λεπτά επιστρέφουμε για το δεύτερο ημίχρονο.

46'
ΣΧΟΛΙΟ

Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου

46'
ΑΛΛΑΓΗ

Αλλαγή ο Απόλλων. Ονγκεντά αντί Φέλιξ

50''
ΣΧΟΛΙΟ

Διακοπή λόγω καπνογόνων

52'
ΣΧΟΛΙΟ

Ξανάρχισε το ματς

54'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με τον Ελ Αραμπί να μην μπορεί να σκοράρει από κοντά

57'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Οφσάιντ ο Ελ Αραμπί που πήρε την κεφαλιά με την μπάλα να φεύγει λίγο έξω

58'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Ο Εμβιλά την μπαλιά στον Ραντζέλοβιτς και ο Ελ Αραμπί έχει χάσει ξανά μεγάλη φάση. Ξανά οφσάιντ όμως!

59'
ΣΧΟΛΙΟ

Πιέζει ο Ολυμπιακός!

60'
ΑΛΛΑΓΗ

Δύο αλλαγές ο Απόλλων.

Ε. Μπα αντί Χ. Κυριακού και Σαχάρ αντί Γιάνγκα.

64'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Τεράστια ευκαιρία με τον Χουάνγκ να πλασάρει από κοντά, αλλά τον γκολκίπερ του Απόλλωνα να διώχνει.

Ζήτησε αλλαγή ο Κορεάτης γιατί φαίνεται να έχει πρόβλημα

67'
ΑΛΛΑΓΗ

Ο Αγκιμπού Καμαρά αντικαθιστά τον Χουάνγκ που χτύπησε στην προσπάθειά του για το πλασέ του. Επίσης, Χασάν αντί Ελ Αραμπί στο γήπεδο.

71'
ΣΧΟΛΙΟ

74'
ΑΛΛΑΓΗ

Μέσα ο Χέντι, έξω ο Ντιγκινί για τον Απόλλωνα

79'
ΑΛΛΑΓΗ

Ντε Λα Φουέντε και Βρουσάι μέσα στις θέσεις των Ζινκερνάγκελ και Ραντζέλοβιτς

82'
ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ

Κίτρινη κάρτα ο Χασάν

84'
ΚΟΡΝΕΡ

Κόρνερ για τον Απόλλωνα που πέρασε ανεκμετάλλευτο

90'
ΣΧΟΛΙΟ

Εννιά λεπτά καθυστερήσεις!

92'
ΑΛΛΑΓΗ

Μέσα ο Μπουχαλάκης, έξω ο Κούντε

95'
OFFSIDE

Ακυρώνεται γκολ του Χέντι ως οφσάιντ

98'

Κίτρινη κάρτα στον Ντε Λα Φουέντε

90 (+9)'
ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

Απόλλων Λεμεσού και Ολυμπιακός ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 1-1.

Οι δύο ομάδες θα λύσουν τις διαφορές τους στη ρεβάνς του Καραϊσκάκη σε μία εβδομάδα (25/8, 22:00).