Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού (4-3-3): Βατσλίκ – Λαλά, Σισέ, Παπασταθόπουλος, Ρέαμπτσιουκ – Εμβιλά, Μπουχαλάκης, Μαντί Καμαρά – Μασούρας, Αγκιμπού, Ελ Αραμπί.

Η ενδεκάδα των Γερμανών (3-4-2-1): Τραπ – Τούτα, Τουρέ, Χιντερέγκερ – Χασέμπε, Σο, Μπορέ, Κόστιτς – Καμάντα, Γιάκιτς – Πασιένσια.

Στον πάγκο του Ολυμπιακού κάθονται οι Τζολάκης, Ονιεκούρου, Κούντε, Ρόνι Λόπες, Ανδρούτσος, Βρουσάι, Μπα, Βαλμπουενά, Τικίνιο, Καρμπόβνικ, Παπαδόπουλος, Σουρλής.

ΣΧΟΛΙΟ

Στον πάγκο της Άιντραχτ κάθονται οι Ραμάι, Εντικά, Ιλσάνκερ, Χρούστιτς, Λάμερς, Ρόντε, Τσάντλερ, Χάουγκε, Ντα Κόστα, Λίντστρομ, Ντουρμ.

Pre Game'
ΣΧΟΛΙΟ

Διαιτητής ο Πορτογάλος Τιάγκο Μαρτίνς. Βοηθοί του οι Λουίς Κάμπος και Πέδρο Αλμέιδα. Στο VAR ο Ζοάο Πινέιρο και AVAR ο Λουίς Γκοντίνιο.

Pre Game'
ΣΧΟΛΙΟ

Αναμενόμενη η ενδεκάδα του Πέδρο Μαρτίνς με τους Εμβιλά και Ελ Αραμπί αντί των Ονιεκούρου και Τικίνιο και δίχως μεγάλο rotation. Από την άλλη, ο Όλιβερ Γκλάσνερ άλλαξε τη… μισή ομάδα από εκείνη που είχε αρχίσει εναντίον της Χέρτα. Πέντε νέα πρόσωπα, με τις περισσότερες τροποποιήσεις στην επίθεση.

1'
ΣΧΟΛΙΟ

Ξεκίνησε η αναμέτρηση…

5'
ΣΧΟΛΙΟ

Τα πατήματά τους προσπαθούν να βρουν και οι δύο ομάδες στα πρώτα λεπτά του αγώνα

12'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ Ελ Αραμπί

Μπαλιά – ξυράφι του Μαντί καμαρά από τον άξονα προς την περιοχή της Άιντραχτ, ο Ελ Αραμπί έπιασε το πλασέ στην κίνηση και η μπάλα πέρασε άουτ.

13'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ Κάμαντα

Σέντρα του Μπορέ από τα δεξιά, ο Κάμαντα ανενόχλητος στην καρδιά της άμυνας έπιασε την κεφαλιά και η μπάλα πέρασε άουτ. Ισοφάρισε στις ευκαιρίες η Άιντραχτ.

23'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ Μπορέ

Κι άλλη μεγάλη ευκαιρία για τους Γερμανούς, με τον Μπορέ να πιάνει από κοντά την κεφαλιά και ο Βατσλικ με διπλή προσπάθεια να μπλοκάρει

26'
ΓΚΟΛ ΜΠΟΡΕ

ΓΚΟΛ Η ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΟΡΕ ΚΑΙ 1-0

26'
ΣΧΟΛΙΟ Μπορέ

Ο Μπορέ από την άσπρη βούλα έστειλε την μπάλα στη δεξιά πλευρά της εστίας του Βατσλίκ και τον Τσέχο στην αριστερή του γωνία

27'
ΓΚΟΛ Ελ Αραμπί

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

27'
ΣΧΟΛΙΟ Ελ Αραμπί

Ο Ελ Αραμπί εκτέλεσε το πέναλτι και έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Τραπ, ο οποίος έπεσε σωστά, αλλά το χτύπημα του Μαροκινού ήταν εξαιρετικό.

38'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ Τουρέ

Φοβερή κούρσα του Κόστιτς από τα αριστερά που κέρδισε στο σπριντ τον Εμβιλά, έβγαλε τη σέντρα, ο Τουρέ έπιασε το μονοκόμματο σουτ και η μπάλα πέρασε άουτ.

40'

Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό σε αντεπίθεσή του, με τον Ελ Αραμπί να φεύγει από τα δεξιά, αλλά άργησε να κάνει την πάσα στον Μασούρα που ήταν φάτσα με την κενή εστία και απομάκρυναν σε κόρνερ οι γηπεδούχοι.

41'
ΕΥΚΑΙΡΙΑ Παπασταθόπουλος

Ο Μασούρας εκτέλεσε το κόρνερ και ο Παπασταθόπουλος που έπιασε την κεφαλιά έστειλε την μπάλα πάνω στον Τραπ.

45+2'
ΓΚΟΛ Τουρέ

ΓΚΟΛ Η ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΚΑΙ 2-1

46'
ΣΧΟΛΙΟ

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Καμία αλλαγή από τις δύο ομάδες

55'
ΣΧΟΛΙΟ

ΣΦΑΓΗ για τον Ολυμπιακό! Μέσα σε 5′ λεπτά δεν έδωσαν δύο ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ πέναλτι, ενώ το VAR δεν μιλάει και δεν παρεμβαίνει σε ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΕΣ φάσεις. ΝΤΡΟΠΗ!

58''
ΓΚΟΛ Κάμαντα

ΓΚΟΛ για την Άιντραχτ και 3-1 μπροστά! ΠΟΛΥ ΚΑΚΟΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ σήμερα. Αγνώριστος, ενώ ο Πέδρο Μαρτίνς άργησε να επέμβει με διορθωτικές κινήσεις…