Ο Στέφαν Γιόβετιτς δημιούργησε το γκολ της ομάδας του συνεχίζοντας τις καλές εμφανίσεις του με την εθνική Μαυροβουνίου.

Ο Στέφαν Γιόβετιτς συνεχίζει τις καλές εμφανίσεις με την εθνική ομάδα της χώρας του. Στο ματς του Μαυροβουνίου με την Ουγγαρία εκτός έδρας στην «Πούσκας Αρένα», ο φορ του Ολυμπιακού πέτυχε ακόμα μία ασίστ.

Συγκεκριμένα, στο 36ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, ο Γιόβετιτς σέρβιρε με το κεφάλι στον συμπαίκτη του Ρούμπεζιτς που σημείωσε το 0-1. Ο στράικερ των «Ερυθρολεύκων» μάλιστα συνεχίζει τις θετικές παρουσίες του στα προκριματικά για το Euro 2024 έχοντας σκοράρει απέναντι σε Σερβία και Βουλγαρία.

Premier League:Το επίτευγμα της Νότιγχαμ