Οι δηλώσεις της Μίλιτσα Κούμπουρα, μετά τη νίκη του Θρύλου κόντρα στη Θέτιδα με 3-0 σετ!

Τα κορίτσια του Θρύλου επικράτησαν με 3-0 σετ (25-14, 25-15, 25-20) της Θέτιδας Βούλας στο κλειστό του Ρέντη «Μ. Μερκούρη», σε μία ώρα και 10 λεπτά, για τον πρώτο ημιτελικό των πλέι οφ της Volley League και έκαναν το 1-0 στη σειρά. Με τέσσερις διψήφιες σε πόντους (Κούμπουρα 18, Μλέινκοβα 13, Φαριόλ 10, Νίζετιχ 10), 58% στην επίθεση (48/83) και 10 μπλοκ, οι «ερυθρόλευκες» έκαμψαν σχετικά εύκολα την αντίσταση των φιλοξενούμενων στο Ρέντη και έτσι, «μπήκαν» με το «δεξί» στην ημιτελική φάση (1-4) του πρωταθλήματος.

Το Σάββατο (6/4, 19:00), οι Κυπελλούχες Ελλάδας θα δώσουν τον δεύτερο ημιτελικό στην έδρα της Θέτιδας Βούλας, με στόχο το 2-0 στη σειρά και την πρόκριση στους τελικούς της Volley League.

Τραυματισμός, ατυχία και απώλεια τίτλου

Δηλώσεις παραχώρησε μετά το τέλος της αναμέτρησης η Μίλιτσα Κούμπουρα, αναφέροντας πως:

«Παίξαμε πολύ καλά στην αρχή, μετά στο τρίτο σετ έπεσε λίγο η προσοχή μας και η συγκέντρωση. Είμαι χαρούμενη που καταφέραμε να ανεβάσουμε την απόδοσή μας στο τρίτο σετ, από τη μέση και μετά και να πάρουμε τη νίκη. Δουλεύουμε πολύ σωστά, έξυπνα και είμαστε στην καλύτερη μας φάση στη σεζόν. Αυτό θέλαμε από την αρχή της σεζόν, να είμαστε σε αυτό το σημείο στο καλύτερό μας επίπεδο».