Τον Διομήδη Άργους υποδέχτηκε στο κλειστό του Ρέντη ο Ολυμπιακός για την 17η αγωνιστική της Handball Premier, με τους ερυθρόλευκους να νικούν με 28-18 την ομάδα του Άργους, μένοντας για άλλο ένα ματς αήττητοι.

Το ματς άρχισε με δυο γκολ του Αραπακόπουλου που έφεραν το σκορ στο 2-0 για τους ερυθρόλευκους, με την ομάδα του Γιώργου Ζαραβίνα να διευρύνει και άλλο το προβάδισμα της στην συνέχεια με 3 γκολ του Δημήτρη Τζηρά, όπου έκαναν το σκορ 7-2. Έπειτα και πάλι ο Τζηράς με δύο γκολ στην κόντρα έκανε το σκορ 11-3, δίνοντας έτσι προβάδισμα 8 τερμάτων στους ερυθρόλευκους. Η ομάδα του Άργους στη συνέχεια αντέδρασε σκοράροντας τρία συνεχόμενα τέρματα για το 13-7. Με τον Άγγελο Τσίλη να σκοράρει λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου για το 13-8, όπου ήταν και το σκορ, με το οποίο έληξε το πρώτο μέρος.

Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε με τον Διομήδη να μειώνει την διαφορά στα 4 γκολ(14-10), με τους ερυθρόλευκους αργότερα να αντιδρούν με 3 γκολ στην σειρά, με το τελευταίο του Μπούμπαλο στην κόντρα να φέρνει το σκορ στο 17-11. Έπειτα οι ερυθρόλευκοι κέρδισαν πέναλτι και δίλεπτη για τον Διομήδη, με τον Λέμος όμως να αστοχεί και το σκορ να μένει 17-11. Στη συνέχεια οι ερυθρόλευκοι ανέβασαν και άλλο στροφές με τον Κόντη να πετυχαίνει φοβερό γκολ στην κόντρα για το 21-13. Οι Πειραιώτες έφτασαν και στο +10 (23-13). Αργότερα, ο Διομήδης μείωσε την διαφορά και πάλι στα 8 γκολ. Στην τελευταία επίθεση ο Κανδύλας έγραψε τον επίλογο του παιχνιδιού, με το ματς να τελειώνει 28-18 υπέρ των ερυθρόλευκων που έμειναν για άλλο ένα ματς αήττητοι.