Ο διεθνής πίβοτ του Ολυμπιακού, Παναγιώτης Καραμπουρνιώτης αναφέρθηκε στον αγώνα της Τετάρτης (31/5) κόντρα στην ΑΕΚ που θα κρίνει τον νικητή της Handball Premier.

Την Τετάρτη (31/5), η ομάδα χάντμπολ του Ολυμπιακού θα δώσει τον πέμπτο και τελευταίο τελικό του πρωταθλήματος της Handball Premier, με αντίπαλο την ΑΕΚ στην αίθουσα «Γ. Κασιμάτης» του ΟΑΚΑ, με στόχο το 3-2 στη σειρά και την κατάκτηση του τίτλου.

Ο διεθνής πίβοτ των πρωταθλητών Ελλάδας, Παναγιώτης Καραμπουρνιώτης, δήλωσε στο olympiacossfp.gr: «Μπροστά μας έχουμε έναν πολύ δύσκολο αγώνα, είναι ο τελικός των τελικών. Όλοι στην ομάδα ανυπομονούμε για αυτό τον τελικό, έχουμε προετοιμαστεί και σωματικά και ψυχολογικά. Θα έχει πολλή ένταση και πολλές επαφές για 60 λεπτά. Προτεραιότητα μας θα είναι η άμυνα, με αυτή έχουμε κερδίσει τους τίτλους όλα αυτά τα χρόνια, έτσι θα πάμε και την Τετάρτη.

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός (68-65): Ήττα στο φινάλε σε ματς… θρίλερ για τις «ερυθρόλευκες»

Θεωρώ, ότι θα γίνει ένα πολύ ανταγωνιστικό παιχνίδι. Πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι για 60 λεπτά, ώστε να φύγουμε από την έδρα της ΑΕΚ με τη νίκη και το πρωτάθλημα. Ελπίζω, να γίνει ένας ωραίος αγώνας, κάτω από συνθήκες που αρμόζουν στις δύο ομάδες και να είμαστε εμείς στο τέλος αυτοί που θα πανηγυρίσουμε τον τίτλο. Θα τα δώσουμε όλα για το νταμπλ».