Η Κάραμπαχ πήρε μία μεγάλη και εύκολη νίκη με 3-0 επί της Ναντ και σκαρφάλωσε στη δεύτερη θέση του ομίλου του Ολυμπιακού.

Την ίδια ώρα που ο Ολυμπιακός έπαιζε με τη Φράιμπουργκ στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης», η Κάραμπαχ υποδεχόταν τη Ναντ (δεύτερη αγωνιστική του Γιουρόπα Λιγκ).

Οι Αζέροι πήραν μία πολύ μεγάλη νίκη με 3-0 και σκαρφάλωσαν στη δεύτερη θέση του ομίλου με 3 βαθμούς. Είναι σε ισοβαθμία με τη Ναντ, αλλά από τη στιγμή που την κέρδισαν τη γαλλική ομάδα υπερτερούν.

Με σοβαρές απουσίες στη Τούμπα για ΠΑΟΚ ο Ολυμπιακός!

Το πρώτο ημίχρονο έληξε ισόπαλο με τις δύο ομάδες να έχουν τις ίδιες ευκαιρίες για γκολ και το παιχνίδι να είναι ισορροπημένο. Στο δεύτερο μέρος, τα πράγματα άλλαξαν. Οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι να πάρουν τη νίκη.

Στο 60΄ο Ογούσου άνοιξε το σκορ, με τα άλλα δύο γκολ της βραδιάς να μην αργούν πολύ. Στο 65′ ο Ζούμπιρ έκανε το 2-0, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γιάνκοβιτς στο 72′. Δώδεκα λεπτά ήταν αρκετά για να δώσουν στην Κάραμπαχ μία σπουδαία νίκη.