Ο Αϊζάια Κάνααν συνέχισε σε… ρηχά νερά για ακόμη ένα ματς, με τον Μπαρτζώκα να κάνει δεύτερες σκέψεις.

Ο Ολυμπιακός δεν τα κατάφερε επί της Εφές Αναντολού, για την 11η αγωνιστική της Euroleague, έχοντας πλέον το 7-4 σε ρεκόρ. Η εμφάνιση του Θρύλου ήταν πολύ καλή για ένα ημίχρονο, κρατούσε τον έλεγχο ως το τρίτο δεκάλεπτο, μα στο τέταρτο η ομάδα δεν ανταποκρίθηκε, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι.

Σίγουρα, η απώλεια επί της Εφές δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ως καταστροφική, καθώς αποτελεί μια σπουδαία ομάδα και φαβορί για το Final-4, αλλά και τον τίτλο.

Αυτό που προβληματίζει είναι, πέραν από το «μπλακ άουτ» στο τελευταίο δεκάλεπτο, η εμφάνιση ή μάλλον η εικόνα που συνεχίζει να έχει ο Αϊζάια Κάνααν. Ο Αμερικανός σίγουρα δεν έχει ικανοποιήσει τις προσδοκίες που όλοι είχαμε από εκείνον. Χτες για παράδειγμα, ο Κάνααν έμεινε άποντος, με τη μόνη του συνεισφορά να είναι το ένα κλέψιμο σε 6 μόλις λεπτά συμμετοχής.

Βεβαίως, ο παίκτης περνάει καλά στον Ολυμπιακό, το κλίμα είναι εξαιρετικό, η εμπιστοσύνη υπάρχει, όμως ο ίδιος είναι έξω από τα νερά του.