Ο Κάνααν μίλησε για το καλό του πρώτο μέρος στο ματς του Ολυμπιακού στη Βιτόρια κατά τη διάρκεια της ανάπαυλας.

Ο Ολυμπιακός στο πρώτο μέρος στη Βιτόρια βρίσκεται πίσω στο σκορ με 33-32 έχοντας γυρίσει από το -7 και με τον Κάνααν μεγάλο πρωταγωνιστή.

Ο Αμερικανός γκαρντ των Πειραιωτών είχε σε 15 λεπτά συμμετοχής στο πρώτο ημίχρονο 12 πόντους με 4/5 τρίποντα -ξεκίνησε με 4/4- και 0/1 δίποντα, ενώ ακόμα πρόσθεσε στην στατιστική του 2 ριμπάουντ, 1 λάθος και 1 κερδισμένο φάουλ.

Ο Κάνααν σημείωσε μάλιστα όλους τους πόντους του στην πρώτη περίοδο, οι οποίοι ήταν συνολικά 12 από τους 17 της ομάδας του.

Μιλώντας στην κάμερα της Ευρωλίγκα στην ανάπαυλα ο Αϊζάια Κάνααν σχολίασε την εικόνα του Ολυμπιακού και τη δική του ευστοχία από μακριά.