Οι νέοι του Ολυμπιακού πήραν μία πολύ μεγάλη νίκη στην έδρα της Καμπάλα (0-3) και έκαναν σπουδαίο βήμα πρόκρισης.

Τι μπαλάρα έπαιξε η Κ19 του Θρύλου κόντρα στην Καμπάλα; Οι νέοι του Ολυμπιακού επικράτησαν  δεύτερη φάση του Domestic Champions Path του UEFA Youth League.

Οι Πειραιώτες άνοιξαν το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με πέναλτι του Μουζακίτη. Αυτό, 0-1 ήταν και το σκορ που πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια, με τον Ολυμπιακό να έχει σημαντικό ψυχολογικό πλεονέκτημα.

Για την πρόκριση στο final four η Κ17

Στο δεύτερο 45λεπτο τα πράγματα έγιναν πιο εύκολα με τον Κωστούλα στο 65ο λεπτό να κάνει το 2-0. Στο 87ο ο Δαρβίρας να διαμορφώνει το τελικό 3-0.

Οι ερυθρόλευκοι θα παίξουν στο Ρέντη στις 29/11 τη ρεβάνς. Μεγάλη εμφάνιση από την ομάδα. Τρομερή δουλειά από τον coach Συλαϊδόπουλο. Ο Ολυμπιακός έχει λαμπρό μέλλον. Το δείχνει με κάθε πρώτη ευκαιρία.

Πάμε λοιπόν να στηρίξουμε αυτά τα νέα παιδιά. Και να πετύχουν το όνειρο της ευρωπαϊκής διάκρισης.

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Σίνα, Κουτσογούλας, Πρεκατές, Κ. Κωστούλας, Κουτσίδης, Μουζακίτης, Πνευμονίδης, Μπάκουλας, Χ. Κωστούλας, Παπακανέλλος, Αλαφάκης.