Παρά το γεγονός ότι παρατάχθηκε χωρίς τον Λιονέλ Μέσι, η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου της Αργεντινής νίκησε το Ελ Σαλβαδόρ με 3-0, σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας στην Φιλαδέλφεια των ΗΠΑ.

Ο αμυντικός, Κριστιάν Ρομέρο άνοιξε το σκορ στο 16ο λεπτό, ο Εντσο Φερνάντες διπλασίασε τα τέρματα της «αλμπισελέστε» λίγο πριν το ημίχρονο (42`), ενώ το τρίτο γκολ για την παγκόσμια πρωταθλήτρια, διαμόρφωσε ο Τζιοβάνι Λο Σέλσο στο 52ο λεπτό.

Ο «pulga» δεν αγωνίσθηκε, καθώς ταλαιπωρείται από τραυματισμό στον δεξιό μηρό, που υπέστη στην αναμέτρηση της Ιντερ Μαϊάμι με την Νάσβιλ, στις 14 Μαρτίου, ενώ την ερχόμενη Τρίτη (26/3) η Αργεντινή θ’ αντιμετωπίσει σε νέο φιλικό αγώνα, που θα γίνει στο Λος Αντζελες, την Κόστα Ρίκα.

ΘΥΡΑ 7: «Δεν υπάρχουν αρχηγοί αλλά Ολυμπιακοί – Αδέρφια είμαστε μαζί σας»