Με το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) παρότι καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο, έφυγε από το δημοτικό γήπεδο της Αρτέμιδος κόντρα στην ΑΕΚ ο Ολυμπιακός Κ17.

Ο Θρύλος έφτασε έτσι τους 7 βαθμούς και ισοβαθμεί στη δεύτερη θέση με Ατρόμητο και Αστέρα Τρίπολης.
Στο παιχνίδι της 4ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου, η ΑΕΚ κατάφερε να σκοράρει με τον Πιτιλάκο στο 14’ σε ένα κατά τα άλλα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο.

Ο Ολυμπιακός έβγαλε αντίδραση στο β’ μέρος, όταν και πίεσε τον αντίπαλό του στο μεγαλύτερο διάστημα. Οι παίκτες του Μαυρογενίδη είχαν την κυριαρχία σε αυτό το διάστημα, χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες με Καλογερόπουλο και Προκοπίου ενώ η μεγαλύτερη εξ αυτών ανήκε στον Χρήστου που είδε το δοκάρι της εστίας να του στερεί το γκολ. Η υπεροχή καρποφόρησε τελικά πέντε λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90’ με τον Προκοπίου (που είχε περάσει σαν αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο) να διαμορφώνει το τελικό 1-1.

Οι νέοι του Θρύλου τρέλαναν και τον άγγλο εκφωνητή!

Ολυμπιακός (Μαυρογενίδης): Σίνα, Κατηφόρης, Μόσχος (71’ Φλώκος), Γιαλεδάκης, Καλογερόπουλος, Χρήστου, Κουτσογούλας (77’ Πετρόπουλος), Σταυρόπουλος, Μοίρας (54’ Ποιμενίδης), Πάνος (54’ Προκοπίου), Αρσενίδης (46’ Πατήρας).