Η ομάδα του Μέσι εξασφάλισε το εισιτήριο της πρόκρισης στα προημιτελικά του Champions League της Concacaf, μετά την ισοπαλία 2-2 που απέσπασε στην έδρα της Νάσβιλ.

Άλμα πρόκρισης στα προημιτελικά του Champions League της Concacaf, έκανε η Ιντερ Μαϊάμι, με τους σωτήρες Σουάρες και Μέσι που χάρισαν την ισοπαλία 2-2  στην έδρα της Νάσβιλ.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0, χάρη σε δύο υπέροχα γκολ του Καναδού εξτρέμ, Τζέϊκομπ Σάφελμπεργκ, όμως ο Λιονέλ Μέσι μείωσε στο 52ο λεπτό με εξαιρετικό σουτ μετά από πάσα του Λουϊς Σουάρες, ο οποίος στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό σκορ με κεφαλιά, έπειτα από σέντρα ακριβείας του Μπουσκέτς.

Premier League:Το επίτευγμα της Νότιγχαμ

Η ρεβάνς θα γίνει την ερχόμενη εβδομάδα στο Μαϊάμι, ενώ υπενθυμίζεται ότι η Ιντερ επικράτησε της Νάσβιλ στα πέναλτι και κατέκτησε το Λιγκ Καπ της περυσινής αγωνιστικής περιόδου.