Όλα όσα δήλωσε ο Αριέλ Ιμπαγάσα μετά την νίκη του Ολυμπιακού Β' από την Προοδευτική με 1-0 για την 23η αγωνιστική της Super League 2.

Όλα όσα δήλωσε ο Αριέλ Ιμπαγάσα μετά την νίκη του Ολυμπιακού Β’ από την Προοδευτική με 1-0 για την 23η αγωνιστική της Super League 2.

«Είμαι χαρούμενος για τη νίκη που πήραμε, έχουμε φτάσει πλέον να έχουμε πέντε συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα. Κάτι το οποίο είναι αρκετά σημαντικό για την ομάδα αναφορικά με το ψυχολογικό κομμάτι.

Ο παίχτης «γουρλής» θα μείνει εκτός;

Αγωνιστήκαμε σε ένα γήπεδο το οποίο δεν ήταν σε καλή κατάσταση και δεν ήταν εύκολο να παίξουμε, αλλά θεωρώ πως ήμασταν καλοί. Καταφέραμε να προσαρμοστούμε στις συνθήκες του αγώνα και στο πρώτο ημίχρονο δημιουργήσαμε κάποιες ευκαιρίες για γκολ ιδιαίτερα στα πρώτα λεπτά.

Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε καλά και παρότι δεν είχαμε πολλές ευκαιρίες μπορέσαμε να σκοράρουμε. Δεν υπήρχε καλός ρυθμός στο παιχνίδι και αυτό ήταν κάτι το οποίο μας δυσκόλεψε στη συνέχεια.

Κάναμε αρκετές αλλαγές σε αυτό το παιχνίδι γιατί αγωνιζόμαστε κάθε τρεις ημέρες, όμως όσα παιδιά μπήκαν κατάφεραν και έκαναν ένα καλό ματς.

Είμαι χαρούμενος για τους τρεις βαθμούς της νίκης και αυτό που θέλουμε είναι να συνεχίσουμε δυνατά. Θα συνεχίσουμε τη δουλειά στις προπονήσεις, γιατί έχουμε μπροστά μας ένα ακόμη δύσκολο παιχνίδι και θέλουμε να ανταποκριθούμε στις απαιτήσεις αυτού. Γενικά θεωρώ πως κάναμε ένα καλό παιχνίδι με την Προοδευτική και είμαι χαρούμενος για τη νίκη».