Τη νίκη με ανατροπή πήρε ο Ολυμπιακός B' στο Ρέντη κόντρα στο Αιγαλέω, με τον τεχνικό, Αριέλ Ιμπαγάσα, να κάνει δηλώσεις μετά το ματς.

Τη νίκη με ανατροπή πέτυχε ο Ολυμπιακός B’ στο Ρέντη, με τον τεχνικό της ομάδας, Αριέλ Ιμπαγάσα, να τονίζει σε δήλωσή του μετά το τέλος του ματς:

«Είμαι ικανοποιημένος από την κατάκτηση των τριών βαθμών. Νομίζω ότι κάναμε πολύ καλό παιχνίδι. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε ευκαιρίες, ενώ ο Παπαδούδης λειτούργησε εξαιρετικά και απέκρουσε το πέναλτι. Το παιχνίδι θα μπορούσε να ήταν διαφορετικό.

Ευχές από τον ηγέτη του Θρύλου, Βαγγέλη Μαρινάκη! (pic)

Στο δεύτερο ημίχρονο ξεκινήσαμε καλά, είχαμε 2-3 ευκαιρίες για να σκοράρουμε, αλλά δεν τα καταφέραμε. Στη συνέχεια βρεθήκαμε πίσω στο σκορ, αλλά η αντίδραση της ομάδας μας ήταν εξαιρετική. Βάλαμε δύο γκολ, ενώ είχαμε και άλλες ευκαιρίες.

Σε γενικές γραμμές θεωρώ ότι κατακτήσαμε άξια τη νίκη και γι’ αυτό είμαι ικανοποιημένος.

Η αντίδραση της ομάδας μετά το 0-1 ήταν πολύ σημαντική. Θα συνεχίσουμε τη δουλειά για να μειώσουμε τα λάθη μας. Κοιτάζουμε πλέον το επόμενο παιχνίδι».