Ο Ολυμπιακός Β' γνώρισε την ήττα με 1-2 από την Καλλιθέα στο Ρέντη και ο Αριέλ Ιμπαγάσα εξέφρασε τα παράπονά του για τη διαιτησία.

Τα παράπονά του για τις διαιτητικές αποφάσεις του διαιτητή Νταούλα εξέφρασε ο Αριέλ Ιμπαγάσα μετά την ήττα του Ολυμπιακού Β’ με 1-2 από τη Καλλιθέα στο Ρέντη.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Ισπανός προπονητής του Θρύλου: «Είμαστε λυπημένοι με την ήττα. Στο πρώτο ημίχρονο ο αέρας ήταν εναντίον μας και αυτό μας δυσκόλεψε τις προσπάθειες να επιτεθούμε όπως θέλαμε. Μας πίεσαν καλά οι αντίπαλοι και μας ήταν δύσκολο να δημιουργήσουμε ευκαιρίες για γκολ. Όμως όταν είχαμε την μπάλα κάναμε ωραίους συνδυασμούς. Δυστυχώς δεχτήκαμε ένα γκολ από στατική φαση, κάτι για το οποίο είχαμε μιλήσει στην προετοιμασία του αγώνα.

ΘΥΡΑ 7: «Δεν υπάρχουν αρχηγοί αλλά Ολυμπιακοί – Αδέρφια είμαστε μαζί σας»

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν μπήκαμε καλά, αλλά αντιδράσαμε μετά το 0-2. Ψάξαμε ένα γκολ και πριν το βρούμε τελικά, ο διαιτητής δεν έδωσε ένα καθαρό πέναλτι υπέρ μας. Πάντα έχουμε προβλήματα με τους διαιτητές. Είναι κρίμα. Η εξέλιξη του αγώνα θα μπορούσε να ήταν διαφορετική.

Μετά το 0-2 η ομάδα προσπάθησε πολύ, μειώσαμε και στα τελευταία λεπτά που απέμεναν ψάξαμε την ισοφάριση, αλλά δεν τα καταφέραμε. Πρέπει να συνεχίσουμε και να σκεφτούμε τώρα τον επόμενο αγώνα».