Όλα όσα δήλωσε ο Αριέλ Ιμπαγάσα: την ήττα του Ολυμπιακού Β' με 3-2 εκτός έδρας από την Athens Kallithea για τη Super League.

O Ολυμπιακός Β’  δεν κατάφερε να πάρει την πρώτη του νίκη στην 2η αγωνιστική της Super League 2.

Όλα όσα δήλωσε ο Αριέλ Ιμπαγάσα:

Ολυμπιακός Κ19: Μπάμπη Κωστούλα ήρθε η ώρα σου!

«Είμαστε στεναχωρημένοι από το αποτέλεσμα. Ξεκινήσαμε καλά το παιχνίδι, τα πρώτα 15 λεπτά είχαμε καλές ευκαιρίες για να σκοράρουμε, ενώ είχαμε και ένα δοκάρι. Η ομάδα μπήκε καλά στο γήπεδο και για αυτό είμαστε στεναχωρημένοι από την ήττα. Κάναμε ένα καλό παιχνίδι σε γενικές γραμμές.

Μπήκαμε καλά στον αγώνα. Αλλά στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου δεν μπορέσαμε να κρατήσουμε το σκορ και έγινε το 2-1. Παρόλα αυτά η ομάδα με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου αντέδρασε και κάναμε γρήγορα το 2-2 στο παιχνίδι και στην επόμενη καλή φάση ο αντίπαλός μας πάλι σκόραρε για το 3-2. Προσπαθήσαμε μετά για την ισοφάριση και πάλι είχαμε καλές ευκαιρίες για να το κάνουμε, αλλά δεν τα καταφέραμε.

Είμαστε στεναχωρημένοι από την ήττα, αλλά αυτό που πρέπει να κάνουμε είναι να συνεχίσουμε να δουλεύουμε και να βελτιωνόμαστε για τη συνέχεια. Τώρα δεν έχουμε αγώνα για μία εβδομάδα και θα πρέπει να δουλέψουμε αρκετά.

Θα πρέπει να δουλέψουμε αρκετά και στο συναισθηματικό κομμάτι, αλλά η αλήθεια είναι πως για τον αγώνα αυτόν παίξαμε καλά και κυνηγήσαμε το αποτέλεσμα από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό».