Οι δηλώσεις του Αριέλ Ιμπαγάσα μετά το τέλος της αναμέτρησης του Ολυμπιακού Β' με την Athens Kallithea όπου ο Θρύλος επιβλήθηκε με σκορ 5-4.

Μετά το τέλος της αναμέτρησης του Ολυμπιακού Β’ με την Athens Kallithea, ο προπονητής των «ερυθρόλευκων» Αριέλ Ιμπαγάσα, δήλωσε τα εξής:

«Είμαστε ικανοποιημένοι με τη νίκη. Ήταν ένα καλό παιχνίδι απέναντι σε έναν δυνατό αντίπαλο. Παίξαμε καλά, σημειώσαμε πέντε γκολ αν και δεχτήκαμε τέσσερα.

Oλυμπιακός: Μήνυμα από τη θύρα -7-

Ξεκινήσαμε καλά και στα πρώτα 15 λεπτά ήμασταν ήδη μπροστά στο σκορ με 2-0. Η ομάδα έπαιξε καλά. Στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου δεχτήκαμε γκολ και μείωσε ο αντίπαλος σε 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως μπήκαμε και πάλι καλά, δημιουργήσαμε ευκαιρίες και είχαμε καλές μεταβιβάσεις. Ήταν η πρώτη φορά που πετύχαμε πέντε γκολ και γι’ αυτό είμαστε ικανοποιημένοι, παρότι βέβαια δεχτήκαμε τέσσερα. Σε γενικές γραμμές η κατάκτηση των τριών βαθμών με αφήνει ευχαριστημένο και πλέον αφού ξεκουραστούμε θα κοιτάξουμε τον αγώνα της Τετάρτης που θα είναι δύσκολος. Είμαι ικανοποιημένος από τους παίκτες μου.

Όποιος και αν αγωνίστηκε τα έδωσε όλα και αυτό είναι σημαντικό για τον προπονητή. Είμαστε ευχαριστημένοι με το πως κυλούν τα πράγματα, αλλά ταυτόχρονα πρέπει να βελτιωθούμε κι άλλο, να δουλέψουμε κι άλλο. Για εμάς οι τρεις βαθμοί ήταν σημαντικοί».