Ο προπονητής του Ολυμπιακού Β, Αριέλ Ιμπαγάσα, μετά τη νίκη με 3-1 επί τη Γιούχτα στο Ρέντη για τη 17η αγωνιστική της Super League 2, δήλωσε:

Άνετη επικράτηση για τον Θρύλο. Στην αναμέτρηση Ολυμπιακός Β’ – Γιούχτας, με τους παίκτες των ερυθρολεύκων να επικρατούν με 3-1 εντός έδρας.

Premier League:Το επίτευγμα της Νότιγχαμ

«Είμαστε ικανοποιημένοι με τη νίκη και με τους τρεις βαθμούς που πήραμε.

Κάναμε πολύ καλό παιχνίδι. Ιδιαίτερα για 75 λεπτά τα πήγαμε πάρα πολύ καλά. Στα τελευταία λεπτά δεν είχαμε κατοχή της μπάλας και δε δημιουργήσαμε ευκαιρίες. Σε γενικές γραμμές όμως κάναμε εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο. Είχαμε πολλές ευκαιρίες για περισσότερα γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε δυνατά και βάλαμε γκολ. Αυτός είναι ο δρόμος. Να δίνουμε όλα τα παιχνίδια σε υψηλό επίπεδο, αν και γνωρίζουμε ότι αυτό είναι δύσκολο. Σκεφτόμαστε πλέον τον επόμενο αγώνα που θα είναι δύσκολος. Συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μου. Ήταν μια σημαντική νίκη για εμάς».