Στην τελευταία αναμέτρηση της τελικής φάσης του 48ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων που έλαβε χώρα στο κλειστό γυμναστήριο του Πανελληνίου στην Αθήνα, βρήκε τον Ολυμπιακό νικητή με το ευρύ σκορ 91-69 επί των Ικάρων Σερρών.

Το ξεκίνημα του παιχνιδιού βρήκε τους παίχτες των Ικάρων να πραγματοποιούν εξαιρετική εμφάνιση καθώς στα πρώτα πέντε λεπτά προηγήθηκαν με 11-5 και 14-7! Ο Ολυμπιακός πήρε κεφάλι στο σκορ για πρώτη φορά στο 9ο λεπτό του αγώνα με σκορ 21-19.Προβάδισμα το οποίο κράτησε και ως τη λήξη της αναμέτρησης καθώς με μια τρομερή εμφάνιση η διαφορά έφτασε στο τέλος της δεύτερης περιόδου μέχρι και στους 11 πόντους (48-37 ).

Στην επανάληψη ο Ολυμπιακός του Νίκου Μπάρλου μπήκε με το πόδι στο γκάζι και ισοπέδωσε τους Σερραίους αυξάνοντας τη διαφορά στο εντυπωσιακό 91-69.

Η ομάδα του Ολυμπιακού κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στην τελική φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Παίδων.

Τα δεκάλεπτα: 19-24, 38-50, 50-76, 69-91

Διαιτητές: Μάλαμας, Χριστινάκης, Αγραφιώτης Γ.

Ικαροι Σερρών (Μπίλιος): Αστερίου 2, Μπανάβας 4, Τσιώλης, Θεοφανίδης 3, Κακλίδης 9(1), Χατζόπουλος 16, Καραπεπέρας 7, Ντωνές 4, Καπετάκης 21(1), Φραγκούλης 3(1).

Ολυμπιακός (Μπάρλος): Τσαντύλας 4, Νικολαϊδης 14(2), Παρασκευάς 3, Δημητρακόπουλος 5(1), Γιαννακός 8, Λαμπρόπουλος 16, Αλέξης 10(2), Στηθόπουλος 6(1), Καραϊσκος 6, Πασαγιάννης 12, Αμπόση, Βαρβάρας 7.