Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε σε φιλικό παιχνίδι στο ΣΕΦ από την Ούνικς με 62-67, στο οποίο παρατάχθηκε χωρίς τους διεθνείς και τους τραυματίες Πολ και Βεζένκοφ.

Στο πρώτο φιλικό του μετά την επιστροφή του από την Ιταλία, ο Ολυμπιακός ηττήθηκε με 62-67 από την Ούνικς του Δημήτρη Πρίφτη στο οποίο έγινε στο ΣΕΦ κεκλεισμένων των θυρών.

Η Ούνικς είχε ένα ελαφρύ προβάδισμα από την αρχή του αγώνα, με το σκορ στο τέλος της πρώτης περιόδου να είναι 12-18 και στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου 27-39. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός κατάφερε να μειώσει την διαφορά, ωστόσο οι Ρώσοι άντεξαν μέχρι το τέλος, πανηγυρίζοντας την φιλική νίκη.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Χρήστος Χριστοδούλου, Σπύρος Γκόντας και Σρέτεν Ράντονιτς.

Τα δεκάλεπτα: 12-18, 27-39, 48-55, 62-67