Δεν θα… αργήσει ο Ζοβάνε Καμπράλ να μπει στο… κλίμα των «ερυθρόλευκων» αποδυτηρίων

Ο εξτρέμ από το Πράσινο Ακρωτήρι που θα ενσωματωθεί στον Ολυμπιακό άμεσα, θα συναντήσει έντονο πορτογαλικό στοιχείο στα αποδυτήρια του θρύλου και αυτό θα διευκολύνει την προσαρμογή του.

Πιο συγκεκριμένα, θα βρει τον Ντανιέλ Ποντένσε με τον οποίο πρόλαβε να αγωνιστεί έστω και για λίγο το 2017, σε έναν αγώνα Κυπέλλου της Σπόρτινγκ Λισαβόνας στην έδρα της Ολέιρος. Ο Ποντένσε σε εκείνο το ματς είχε δώσει τρεις ασίστ και είχε βγει στο 89ο λεπτό. Δέκα λεπτά νωρίτερα είχε μπει στο γήπεδο ο Καμπράλ ως αλλαγή και έτσι πρόλαβαν έστω και για δέκα λεπτά να παίξουν «παρέα».

Ολυμπιακός Κ19: Μπάμπη Κωστούλα ήρθε η ώρα σου!

Ο ποδοσφαιριστής πάντως που ξέρει πολύ καλά τον νέο εξτρέμ του θρύλου, δεν είναι Πορτογάλος αλλά Έλληνας! Την περασμένη μόλις σεζόν οι δύο παίκτες ήταν μαζί στην Σπόρτινγκ Λισαβόνας και σε τέσσερις αγώνες «μοιράστηκαν» το γήπεδο για 44 λεπτά, με τα «λιοντάρια» να έχουν τέσσερις νίκες και 16-0 τέρματα! Ο λόγος για τον Σωτήρη Αλεξανδρόπουλο, που μαζί με τον Ποντένσε θα τον βοηθήσουν να μάθει εύκολα την ομάδα.